A Ulusal Grup, Litvanya maçı hazırlıklarına başladı

A Ulusal Ekip, Litvanya ile oynayacağı Uluslar C Ligi 1. Küme maçının hazırlıklarına başladı.

UEFA Uluslar C Ligi 1’inci Grup’ta haziran ayındaki 4’üncü ve son maçında 14 Haziran Cumartesi günü İzmir’de Litvanya’yı ağırlayacak A Ulusal Futbol Kadrosu, İzmir’e gelişinin akabinde müsabakanın hazırlıklarına başladı.

Teknik yönetici Stefan Kuntz idaresinde Gürsel Aksel Stadyumu’nda basına kapalı olarak gerçekleştirilen idmanda, dün oynanan Lüksemburg maçına 11’de başlayan futbolcular rejenerasyon çalışması yaptı. Başka oyuncular ise ısınma hareketlerinin akabinde ayak tenisi oynadı ve duran toplar üzerine çalıştı.

Bireysel idman programı dahilinde çalışan Enes Ünal, Lüksemburg maçında hafif bir kas sakatlığı yaşayan Orkun Kökçü ve ayak tırnağında ödem tespit edilen Uğurcan Çakır bugün yapılan saha çalışmasına katılmadı.

Milliler, yarın saat 18.00’de maçın oynanacağı Gürsel Aksel Stadyumu’nda birinci 15 dakikası basına açık olacak yapacağı idmanla Litvanya uğraşının hazırlıklarına devam edecek. Teknik yönetici Stefan Kuntz ve bir ulusal futbolcu, ay-yıldızlıların idmanı öncesinde, saat 17.15’te Gürsel Aksel Stadyumu’nda bir basın toplantısı düzenleyecek.