Ağrı’da zehir tacirlerine operasyon; 25 milyonluk husus ele geçirildi

Ağrı’da takımlar, zehir tacirlerine yönelik geniş kapsamlı çalışma başlattı.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü Narkotik Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü gruplarınca, 01.01.2022 – 12.05.2022 tarihleri ortasında vilayet genelinde uyuşturucu unsur ticareti ve uyuşturucu husus kullanımını önlemeye yönelik toplamda 127 operasyon yapıldı.

5 ayda 25 milyon TL’lik uyuşturucu ele geçirildi

İHA’nın haberinre nazaran, 5 ay içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda ise toplamda 25 milyon TL bedelinde uyuşturucunun ele geçirildiği bildirildi.

121 bireye maddeli süreç yapıldı 26 kişi tutuklandı

Yürütülen operasyonlar sonucunda, “Kullanmak İçin Uyuşturucu yahut Uyarıcı Husus Satın Almak, Kabul Etmek yahut Bulundurmak Suçu” ile 121 şahsa yasal süreç yapılırken, “Uyuşturucu yahut Uyarıcı Unsur İmal ve Ticareti Suçu”ndan yakalanan 26 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fazla sayıda unsura el konuldu

Öte yandan, operasyonlarda; 102 kilo 351 gram eroin, 8 kilo 270 gram metamfetamin, 5 kilo 723 gram esrar, 4 kilo 618 gram afyon sakızı, 12 adet ecstasy hap ve 1 gram sentetik kannabinoid (bonzai) ele geçirildi.

Zehir tacirlerine yönelik çalışmalar devam edecek

Emniyet kaynaklarından elde edilen bilgilerde, kent genelinde uyuşturucu yahut uyarıcı husus ticareti yapan hata tertiplerinin deşifre edilmesi ve çökertilmesine yönelik yapılan çalışmaların kararlılık ve azimle sürdürüleceği belirtildi.