Ali Fuat Taşkesenlioğlu rüşvet tezlerine karşılık verdi: Cürüm duyurusunda bulunacağım

Sedat Peker’in rüşvet tezlerinde bulunduğu Sermaye Piyasası Konseyi (SPK) eski lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu, toplumsal medya hesabı Twitter’dan açıklama yaptı.

İddiaları yalanlayan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, isminin birlikte anıldığı Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nu tanımadığı öne sürdü. TOBB Deniz Meclisi Üyesi Salih Orakçı ve Borsagündem internet sitesi sahibi Orhan Pala ile bir sefer görüştüğünü söyleyen Taşkesenlioğlu, kız kardeşi AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun SPK ile ilgili hiçbir iş için kendisini aramadığını söyledi.

‘YÖNETİCİLERDEN RANDEVU İSTEYİP GÖRÜŞMESİNİ SÖYLEDİM’

Suç duyurusunda bulunacağını belirten Taşkesenlioğlu’nun açıklaması şöyle:

“Mine Tozlu Sineren ismini misyona başladığım Nisan 2018 sonrası Erzurumlu olmamız hasebiyle Erzurumlu olduğunu söyleyerek onun ismine randevu isteyen biri hasebiyle öğrendim. Firma sahiplerinin farklı şahıslar üzerinden randevu talebine karşılık vermeyeceğimi belirttim. Bu süreçte idare heyeti başkanlığını yaptığı şirketin süreçleriyle ilgili inceleme ve soruşturmalar devam etti. İncelemeler sonucu rapora bağlandıktan sonra, kendisinin de içinde bulunduğu bireyler hakkında Konsey Kararıyla 2 yahut 3 hata duyurusu ihbarında bulunuldu.

-Serkan Taranoğlu ismini son iki üç gün öncesine kadar duymuş bile değildim. Tanımadım.

-Bahsedilen Salih Orakçı ile 5-6 yıl evvel yani SPK başkanlığım öncesinde bir tanışma dışında görüşmem olmamıştır.

-Borsagündem internet sitesi sahibi Orhan Pala ile vazifeye başladığım 2018 yılında yaptığı iyi olsun ziyareti dışında bir görüşmem olmamıştır.

-Burak Taşçı’yı tanımam, rastgele bir irtibatım olmamıştır.

-Kız kardeşim Zehra Taşkesenlioğlu SPK ile ilgili hiç bir iş için aramamıştır.

-Mine Tozlu Sineren ile misyondan ayrıldıktan sonra bir hukukçunun ricası ile onun da bulunduğu ortamda randevu taleplerini direkt istemek yerine farklı şahıslar vasıtasıyla yapmasının son derece yanlış olduğunu yüzüne karşı söyledim. Varsa bir şikayeti Heyetten ve yöneticilerden randevu isteyip görüşmesini söyledim. Benim rica etmemi söylediler fakat ben kendim aramayacağımı da bildirdim.

-Mine Tozlu Sineren ve yeni başka iftara atanlara karşı da yarın kabahat duyurularında bulunacağım.” (HABER MERKEZİ)