Antalyaspor’dan Ahmet Ağaoğlu’na Nuri şahin yansısı

Antalyaspor Kulübü, Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu’nun kulübün resmi mecmuasına yaptığı açıklamada “Saha kenarında Antalyaspor hocası ortamı anlamsız bir biçimde gerdi” sözlerine reaksiyon gösterdi.

Antalyaspor İdare Konseyi yaptığı açıklamada, Ahmet Ağaoğlu’nun Trabzonspor Mecmuası’nın Haziran-Temmuz sayısında, “Saha kenarında Antalyaspor hocası ortamı anlamsız bir biçimde gerdi. Bir final maçı olur anlarım lakin seyirciyi tahrik edecek davranışların içinde bulunması beni ürküttü” biçimindeki açıklamalarını şaşkınlıkla karşıladıkları belirtildi.

“MESNETSİZ İDDİALAR”

Kullanılan sözlerin akla, mantığa ve gerçeğe muhalif olduğu kaydedilen açıklamada, “30 Nisan 2022 tarihinde oynanan, bitmemiş olmasına karşın binlerce seyircinin alana girerek teknik heyet ve oyuncularımızın can güvenliğinin tehlikeye atılması sonucu özür dilemesi gerekenlerin, aklıselim davranıp hakkımız olmasına karşın alandan çekilmeyerek asil bir duruş sergileyen kulübümüze, en başta Türk futbolunun marka bedeli ismine teşekkür etmesi gerekenlerin bu argümanları büsbütün mesnetsizdir” tabirlerine yer verildi.

Ağaoğlu’nun röportajının devamındaki tabirlerinin kendilerini doğrular nitelikte olduğu vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Sayın Ağaoğlu, açıklamasının devamında ‘Ondan sonra on dakika fazla bir şey hatırlamıyorum. On dakikalık kopukluk var bende’ sözlerini kullandı. Futbol Sorumlumuz Nuri Şahin’in kelamda bir gerginlik yarattığını, kelamda seyirciyi tahrik ettiğini, kopukluk anında hatırlamayı başaran Ağaoğlu’ndan bir özür ve teşekkürü de hatırlamasını bekliyoruz. Ancak Sayın Ağaoğlu’nun röportajın sonunda ‘Taraftar olsaydım alana ben de atlardım’ sözlerini okuyunca çok fazla şey beklediğimizin de farkına vardık. Liderimiz Aziz Çetin’in taraftarının ekibini sahiplenmesini Türkiye’ye örnek gösterdiği Trabzonspor’u temsil eden Ağaoğlu’nun efendi kişiliği, çalışkanlığı, saha içinde kalmaya ihtimam gösteren ve futbol kamuoyunca takdir edilen Nuri Şahin’i bu cins bir töhmet altında bırakmasını asla kabul etmiyoruz.”