Beşiktaş Teixeira ile yolları ayırmak istiyor

Valerien Ismael idaresinde gelecek dönem için transfer çalışmalarını hızlandıran Beşiktaş’ta Gedson Fernandes ve Romain Saiss takıma dahil edildi. Siyah-beyazlılarda mevcut takımda yer alan lakin kadroda düşünülmeyen deneyimli oyuncuyla mukavele feshinin gündeme geldiği öğrenildi.

Beşiktaş ‘ta gelecek dönem atakları üst üste geldi. Siyah-beyazlılar, Wolverhampton ile mukavelesi sona eren Romain Saiss’le anlaştı. Gedson Fernandes kadroya dahil edildi. Siyah-beyazlılarda bütçe yaratmak için gruptan ayrılması beklenen deneyimli oyuncuyla mukavele feshinin gündeme geldiği kaydedildi.

3 MİLYON EUROLUK CAN SIKINTISI

Şampiyonlar Ligi nedeniyle geçen dönem takıma değerli yatırımlar yapan ancak bunun karşılığını alanda alamayan Beşiktaş, bu dönem bunun meşakkatini değerli oranda yaşayacağa benziyor. Özellikle Alex Teixeira’nın parası değerli oranda can sıkacak.

Kiralık oynayan Pjanic ve Batshuayi ile yollarını ayırmasına karşın, bir yıl daha mukavelesi bulunan Alex Teixeira ile yola zarurî olarak devam eden siyah – beyazlı idare, yüksek maaşı nedeniyle Alex ile de yolları ayırmanın planlarını yapmaya başladı. Kimseyi zorla göndermek istemeyen Beşiktaş İdaresi, yıllık 2 milyon 750 bin euro garanti fiyat alan, bonuslarla 3 milyon euroya yaklaşan Brezilyalı futbolcuya teklif gelmezse, karşılıklı anlaşarak ayrılmaya sıcak bakıyor.

Beşiktaş’a geldiği günden beri bu futbolcuyla ilgili olarak pek olumsuz bir fikri olmayan Valerien Ismael ise, maddi meşakkatler nedeniyle idarenin Alex ile ayrılma planına kırmızı ışık yakmıyor.

PERFORMANS ÖNEMLİ

Şu ana kadar şimdi net bir teklif almayan Beşiktaş İdaresi, bu bahiste çabuk etmeyecek. Teixeira’nın kamp ve İspanya’daki hazırlık maçları performansını da beklemeyi planlayan idare, kamp raporundan sonra net planlamasını yapacak. TFF’nin açıklayacağı limiti kısmen kestirim edebilen siyah – beyazlı idare, genç yerli ve yabancı oyuncuların transferi için bu ayrılığı gerçekleştirmeye çalışacak.

KAYNAK: MİLLİYET