Beyoğlu’nda taksi sürücüsü, turisti korumak isterken darbedildi

İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Karaköy’de Necatibey Caddesi üzerinde 31 Ağustos Çarşamba günü, akşam saatlerinde otelinden çıkan bir bayan turist taksiye binip gitmek üzereyken, geriden gelen bir kişi de beraberiz diyerek taksinin ön koltuğuna oturdu.

Öne oturan şahıs, bir müddet sonra İstanbul Havalimanı’na gideceğini söyleyen bayanı rahatsız etmeye başladı.

Durumdan şüphelenen sürücü, turiste önde oturan kişiyi tanıyıp tanımadığını sordu. Tanımadığını söyleyince rahatsızlık veren kişiyi otomobilden indirmek istedi.

Taksi sürücüsü tekraren yumruklandı

Sonradan taksiye binen kişi, turisti taksiden indirmek isteyince taksi sürücüsü olaya müdahale etti.

DHA’nın haberine nazaran; sürücü ile turisti çekiştirmeye çalışan kişi ortasında arbede yaşandı. Peş peşe yüzüne yumruk yiyen taksici darbedildi.

Araya girenlerin yardımıyla arbede sona erdi.

Şikayetçi oldu

Taksi sürücüsü gözünde oluşan açılmaya karşın saldırgana karşı bayan turisti koruyup bayanı havalimanına götürdü. Daha sonra Karaköy Polis Merkezi’ne giderek turisti rahatsız eden ve kendisini darbeden şahıstan şikayetçi oldu.

“Bana kabadayılık yaptı”

Taksi sürücüsü Nuri Kaplan, yaşadıklarını şu sözler ile anlattı:

“Ben otelden konuğumu aldım. Otomobil ile tam hareket edecekken 30 yaşlarında bir erkek ‘Bir dakika beraberiz’ diyerek otomobile bindi. Artta oturan bayan da Avrupalı bir turist. Türkçe bilmiyor, İngilizce konuşuyordu. Kızla konuşmaya başladı. Kızın nereye gideceğini öğrenmeye çalışıyordu. Kızdan İstanbul Havalimanı’na gideceğini öğrendi. Bana da ‘Sür yoluna devam et’ dedi. Ben şüphelendim. Kızı oyalamaya çalışıyordu. Kız, otomobile binen bireye ‘Siz kimsiniz?’ dedi. Kıza ‘Bu benim babam. Beni bir yere bırakacak’ dedi. Ben de ‘Sen Kimsin?’ diye sordum. ‘Sen bu kızı tanımıyorsun’ dedim. ‘Ben bu kızı tanıyorum sen işine bak, sür’ dedi. Ben de otel görevlisini arayıp kıza çocuğu tanıyıp tanımadığını sordurttum. Kız da ç çocuğu tanımadığını söyledi. Kalabalık bir noktaya gelince durdum. Bana kabadayılık yaptı.

“Ben yolcumu muhafazaya çalıştım”

Taksiden inmedi. Kapıyı açarak aşağıya indirdim. Tam o anda art kapıyı açıp kızı indirmeye çalıştı. Kız esasen artta iki büklüm ağlamaktaydı. Çok korkmuştu. Ben de dayanamayıp müdahale ettim. Ortamızda arbede yaşandı. Kimse yardım etmedi. O arbedede de gözüme birkaç tane yumruk geldi. Rapor alarak o şahıstan şikayetçi oldum. Ben yolcumu muhafazaya çalıştım.

“Devam etseydik yolda başımıza ne gelecekti bilemiyorum”

Birinci başta bizimle seyahat yapmaya çalıştı. Niyeti neydi anlayamadım. Devam etseydik yolda başımıza ne gelecekti bilemiyorum. Benim yerimde kim olsa o kızı orada yalnız bırakmazdı. Zira yolcu bize emanet. Orada bir zorbalık var. Türkçe bir söz bilmeyen kızı zorla indirmeye çalıştı. Tahminen belinde silah yahut bıçak vardı. Tahminen de husus etkisindeydi. Ben bu zorbalığa karşı durdum.”