Bozdağ: Kılıçdaroğlu’nu kınıyorum, kimse hakim ve savcılara buyruk veremez

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, imam hatip liselilere yönelik kelamları nedeniyle müzikçi Gülşen’in tutuklanmasına reaksiyon gösteren CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Twitter hesabından karşılık verdi.

‘CHP, HELALLEŞME SİYASETİNDE SAMİMİ DEĞİL’

“İHL’lere ve İmam Hatip Liselilere iftira atana; kin, nefret ve ayrımcılık içeren kelamları sarf edene karşı; İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatiplilere sahip çıkan CHP’nin Genel Lideri dahil tek bir CHP’li yetkilinin açıklamasını duyduk mu? Yok. Buna şaşırdık mı? Asla. Bildik CHP işte” diyen Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun helalleşme açıklamasını anımsattı.

Bozdağ, “İHL’lilere iftira atana; kin, nefret ve ayrımcılık lisanıyla hitap edene sahip çıkarak mı CHP İHL’liler ile helalleşecek? Anlaşılıyor ki ‘Helalleşme’ siyasetinde CHP, samimi değildir ve ‘Helalleşme’yi yalnızca bir seçim stratejisi olarak kullanmaktadır” dedi.

‘HAKİM VE SAVCILARIMIZA SÖYLEDİĞİ YAKIŞIKSIZ KELAMLAR, AHLAK DÜZEYİNİ GÖSTERİYOR’

Kılıçdaroğlu’nun “Ey vatan kurtaran savcı ve hakim, ‘Çürükler, adiler, s**tükler, cibilliyetsizler…’ bunlar kimin laflarıdır? Bunları bu aziz millete kim söyledi? Hukuka, adalete ihanet etmeyin; sanatçıyı çabucak hür bırakın” kelamlarına cevap veren Bekir Bozdağ şöyle devam etti:

“Hakimleri ve savcılara tehdidi, hakareti ve onları gaye göstermeyi alışkanlık hâline getiren Kılıçdaroğlu’nu bir sefer daha kınıyorum. Bilinmeli ki kimse, hakim ve savcılara, buyruk ve talimat veremez; tavsiye ve telkinde bulunamaz; onları amaç gösteremez. Hakim ve savcılarımız hakkında söylediği yakışıksız kelamlar, hakim ve savcıların değil söyleyenin karakterini ve ahlak düzeyini gösterir. Bizim ahlakımız, bu yakışıksız kelamları sarf edene karşı motamot iadeye dahi müsaade vermez. Fakat biliriz ki makus kelam, yalnızca ve yalnızca sahibini tavsif eder.” (HABER MERKEZİ)