Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ‘Allah’ın müsaadesiyle siz bu kardeşlerimizi geri gönderemeyeceksiniz’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’na açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

“Genel merkezimizle vilayet ve ilçe teşkilatlarımızla seferberlik ruhuyla çalıştığımızda milletimizin gönül kapılarının bize açık olduğunu gördük. Bu tempoyu düşürmeden yeni araç ve formüllerle sürdürerek çalışmalarımızı 2023 Haziranı’na kadar sürdüreceğiz. 1 yıllık süreyi en hoş biçimde kıymetlendirerek 16’ncı zaferimize ulaşacağız.

Her seçim değerlidir, her seçim tarihidir, her seçim kritiktir. 2002 Kasım seçimleri tarihi bir dönüm noktasıydı. 2007 seçimleri vesayetle gayretimizde yeni bir safhaya geçmemizi sağlamıştı. 2011 seçimleri eser ve hizmet siyasetimizi tepeye taşımıştı. 2015 seçimleri eski günlere dönmek isteyenlerle hesaplaşmaya dönüşmüştü. 2018 seçimler darbe teşebbüsü ve yeni idare anlayışıyla girdiğimiz imtihandı. 2023 seçimleri de hem ülkemizin AK Parti hükümetleri periyodundaki kazanımlarının muhasebesi hem de 2053 vizyonumuzun habercisi olarak tarihe nakşedilecektir.

“2023’ÜN FARKI BURADAN GELİYOR”

Birinci işareti 2008 finans kriziyle başlayan, salgınla büyük merhaleye ulaşan sarsıntıya Rusya-Ukrayna savaşı da katıldı. Tehditler yanında kıymetli fırsatlar da çıkardı. Ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma sayesinde pek çok imtihanı verdik. Ulusal iradenin üstünlüğünü tesis ettik. Ülkemizin geri kalmışlığını kaldıracak eser ve hizmetleri hayata geçirdik.

Artık tüm bu emeklerin, çabaların, fedakarlıklarının asıl meyvesini toplayacağımız bir periyodun eşiğindeyiz. 2023 seçimlerinin evvelkilere nazaran farkı buradan geliyor. Bu seçim AK Parti için, Tayyip Erdoğan için değil, Türkiye için değerlidir. Türkiye’nin gelişmekte olan zincirini kırıp dünyanın en büyük 10 iktisadı ortasına girmesi 2023 seçimlerine bağlı.

KILIÇDAROĞLU’NU MAKSAT ALDI

Muhalefet tarafının ülkemize tek taahhüdü ülkemizi 20 yıl öncesine götürmek. Kılıçdaroğlu muhalefet ismine yeni ve daha argümanlı bir gaye ortaya koydu. Hengame etmeye geldiğini açıkça söyledi. Bu zatın tenkitlerine bakıyor, gerektiğinde hak ettiği yanıtı veriyoruz. Uzunca vakittir bu zatın söyledikleri palavra, yanlış.

Dün Meclis’te çıkmış, ‘Tayyip Erdoğan Suriye problemini BM’de lisana getirdi mi’ diye soruyor. Bu zat hiçbir BM toplantısını takip etmemiş. Bunların gözü var görmez, kulağı var duymaz. ‘Tayyip Erdoğan bu sıkıntıyı Avrupalılarla hiç konuşmadı’ diyor.

Devlet yönetmek ismine tek bildiği şey, hastanelerinde insanların rehin kaldığı, emekli maaşlarını ödeyemeyecek hale gelen SSK Genel Müdürlüğü’dür. Bürokratik mesleği ülkemizin en büyük utanç kaynağından birisidir. PKK’sından FETÖ’süne, DHKP-C’sine kadar ülkemizle ve bölgemizle ilgili tüm milletlerarası güçlerin maşalığını yaptığının şahidiyiz.

Ankara’dan İstanbul’a teröristlerle yürüdüğünü görürsünüz, çadır kurduğunu görürsünüz. Bütün bu teröristlere yandaşlarıyla cenaze merasimlerine katıldığını görürsünüz. Bu tıp beşerden daha diğer ne beklenir.

Hiçbir terör örgütüne, Türkiye düşmanına kullanmadığı sözlerle bize saldırmayı siyaset sayana bu zata Parti Sözcümüz gerekli yanıtı verdi.

Bunun dışında ‘Ya bana katılın, ya önümden çekilin’ açıklamasını farklı yere koyuyorum. Ülkemizi kalkındırmak için gerektiğinde yedi düvelle arbede ettik. Milletin emanetine sahip çıkmak için canımız kıymetine uğraş ortaya koyduk. FETÖ’cüler kaldığımız yeri bombalamadılar mı? Korumalarımızı şehit etmediler mi? Biz Atatürk Havalimanı’na geldiğimizde Bay Kemal, FETÖ’cülerin takviyesiyle çıkıp gitti. Bu bu türlü ürkek, korkak, pısırık, zavallı birisidir. ‘Yeri geldi vesayet odaklarıyla, yeri geldi terör örgütleriyle arbede ettik’ diyor. Biz ettik biz, sen edemezsin.

Millete ve memlekete hizmet seyahatimizde hukuk katliamlarına, haksızlığa maruz kaldık. Bu kutlu uğraşın hiçbir safhasında milletin emanetine gölge düşürmedik. Vatanımızın bekasına, milletimizin huzuruna, insanımızın birlik, beraberliğine halel getirmedik.

“MİLLETLE HENGAME ETMEYE GELİYOR”

Bunlar kimle arbede etmeye geliyor? Bunların kimlerle hengame etmeye geldiği açık. Bunlar milletle arbede etmeye geliyor. Milletin hak ve özgürlükleriyle hengame etmeye geliyor. bunlar ülkemizin başını bölgesinde ve dünyada eğecek kepazelikler için geliyor. milletin başına bela olmaya geliyor. Buna müsaade vermeyeceğiz. Bunların yılan lisanlarının, geçersiz kelamlarının gerisindeki gerçek niyetlerini göstererek tamamını Allah’ın müsaadesiyle sandığa gömeceğiz.

6’LI İTTİFAK’I GAYE ALDI

Masa diye kurdukları 6 benzemez ittifakı titremeye, dökülmeye başladı. Ortak aday belirleyemeyenlerin ülkenin kritik problemlerinde kararlı tavır koyamayacaklarını görmek için allame olmaya gerek yok.

Kimi çıkıyor iftihar problemi yapıtlara çatıyor, başkası çıkıyor gençlerin kıyafet ve eğitim haklarına saldırıyor. Kimi çıkıyor sığınmacı düşmanlığı üzerinden nefret cürümleri işliyor. Kimi çıkıyor kibriyle, hırsıyla herkesi ötekileştiriyor. Kimi çıkıyor kabiliyetsizliğini diğerlerine hata atarak gizlemeye çalışıyor. Kimi çıkıyor siyasi ve ekonomik krizlerin ateşiyle yanan dünyada ülkemize köstek oluyor.

“ASLA GERİ İTMEYİZ”

Ülkemizde şu anda muhacir olarak bulunan bu insanları biz ne Bay Kemal’in dedikleriyle ne yandaşlarıyla bu ülkeden bu misyonda olduğumuz sürece asla geri itmeyiz. Bay Kemal senin dün söylediğin bugün yoktur. Ancak biz farklı bir medeniyetten geliyoruz.

Kapılarımızı nasıl açtıysak, birebir halde müdafaaya devam edeceğiz. Bu kardeşlerimizden kendi tasarruflarıyla, kendi inisiyatifiyle dönmek isteyen olursa dönecektir. Fakat biz asla silahla düşmana teslim etmeyiz. Allah’ın müsaadesiyle siz bu kardeşlerimizi geri gönderemeyeceksiniz. Bunu öğrenen, bilen, duyan gerek Suriyeli, Iraklı, Afgan bir gönül huzuru içine giriyorlar.

DETAYLAR GELİYOR…