Cüneyt Özdemir: TOKİ başvurusu yapanların yarısından fazlası CHP’li

Gazeteci Cüneyt Özdemir, YouTube’da kendi ismini taşıyan kanalda, toplumsal konut projesiyle ilgili muhalefetin halini eleştirerek gündem olacak kelamlar söyledi.

Özdemir, projeye “bu tutmaz, bu olmaz” formunda muhalefet edilmesini eleştirerek şöyle konuştu:

“Allah’ını seversen bu türlü muhalefet olur mu, diyeceğim, demiyorum. Niçin? Akıllandım zira. Niçin ben dayağı yiyeyim ağabey. Çok hoş, ‘bu iş tutmaz’. Evet. Çok hoş muhalefet bu. ‘Yalan söylüyorlar’ olağan alışılmış.

‘AKIN AKIN BAŞVURUYORLAR’

Özdemir, müracaat sayısının epeyce yüksek olduğuna dikkat çekerek şu tabirleri kullandı:

“Herkes akın akın mesken müracaatına gidiyor. Muhtemelen göreceksiniz, bir değil on tane çekiliş olur. En azından seçime kadar derler ki “2 tane daha çekiliş yapıyoruz.” Seçimden sonra da “1 milyon mesken yapıyoruz.” der. Neden demesin, elini tutan mı var?

‘MUHALEFET ANCA TUTMAYACAĞINI ANLATIYOR’

Bütün muhalefet şu anda bu işin tutmayacağını anlatıyor. Pekala ikna, sıfır. Ben aykırısını bekliyorum. Ben biraz iğneyi kendime batırayım. Biraz gerizekalı hissediyorum. Zira şunu umuyordum muhalefet şu anda umut vaat edecek iktidar da dehşet vaat edecek demiştim, yanılmışım. İşler tam bilakis döndü. İktidar o denli yada bu türlü “Ev vereceğim, ucuza mesken vereceğim” diyerek umut vaat ediyor. Muhalefet de diyor ki; hayır, hayır veremez, veremeyecek, kandıracak falan. Sen hangisini satın alırsın?

‘YARISINDAN BİRDEN FAZLA CHP’LİLER OLABİLİR’

Şu anda gördüğümüz kadarıyla 1,5 milyon kişi bu umudu satın almış durumda. Şöyle de bir yanılgı var zannediyorlar ki AKP’liler başvuruyor. Benim gördüğüm, CHP’liler de başvuruyor bu mesken sorununa. Gidip bir anket yapayım başvuranların yarısından birden fazla CHP’li olabilir.”