Dev Hedge Fonu, Bu Altcoin’i Satmaya Başladı!

Singapur merkezli hedge fonu Three Arrows Capital, kripto piyasasının daha da derinleşmesine neden oluyor. Buna göre dev firma, tasfiye edilme tehdidiyle karşı karşıya. Bunu önlemek için ise borcunu ödemek zorunda. Tam bu noktada Hedge fonu, borç ödemek için bu altcoin projesindeki varlıklarını tasfiye etmeye başladı.

Hedge fonu bu altcoin varlıklarını tasfiye ediyor

Three Arrows Capital ile bağlantılı olduğu iddia edilen bir cüzdan ile başladı. Bahsi geçen bu cüzdan, sadece 1 saat içinde Compound üzerinde 15 binden fazla Ethereum’u (ETH) tasfiye etti. Bu satış, Three Arrows Capital bazında altcoin varlıklarının fiyatında bir düşüşün ortaya çıkmasına neden oldu. Fiyatlar düşünce, Hedge fonu, büyük bir tasfiye riskiyle karşı karşıya kaldı. Eğer bu gerçekleşirse firma iflas edebilir. Şimdi firma tasfiye baskısını dindirmek için diğer altcoin’lerini de satmaya başladı.

Celsius’un ardından Three Arrows Capital krizle karşı karşıya

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, kripto para piyasası ayı döngüsüne girdi. Bu nedenle, aşırı piyasa koşulları ve yüksek volatilite tüm DeFi projelerini zorluyor. Önde gelen DeFi borç verme protokolü Celsius, geçtiğimiz günlerde büyük bir tasfiye riskini çözmeye çalışıyordu. Analistler, eğer Celsius tasfiyesi gerçekleşirse, kripto para fiyatlarında devasa bir çöküş bekliyor. Şimdiyse aynı şey Hedge fonu Three Arrows Capital’in başına geldi. Dev firma, şimdi tasfiye ve hatta iflas riskiyle mücadele ediyor.

Veri sağlayıcısı PeckShieldAlert, bugün Twitter üzerinden bir dizi paylaşım yayınladı. Paylaşımlar, Three Arrows Capital’in sadece 1 saat içinde 15 bin ETH’yi piyasaya saldığını ortaya koyuyordu. Milyon dolarlık satış, 5 işlem ile gerçekleştirildi. Buna göre bir cüzdan, 1,04 sağlık faktörü ile ETH pozisyonunu kaldırdı. Ardından, Compound üzerinde 35 milyon dolara yakın bir altcoin satışı yaptı. Adres, borcunu ödemek için USDC ve USDT gibi stabilcoin’leri kullandı ve ETH’lerini çekti. Ardından, Three Arrows Capital, ETH’yi Uniswap V3’te USDT’ye veya USDC’ye dönüştürecek. Böylece Compound üzerinden borcu geri ödeyecek.

Dev Hedge fonunda bu altcoin için büyük tasfiye yaşanabilir

Ayrıca Three Arrows Capital, yaklaşık 264 milyon dolar değerindeki 223 bin ETH’sinin tasfiyesini önlemek istiyor. Bu nedenle AAVE V2’deki borcunu ödüyor. ETH fiyatı 1016 dolara düşerse, cüzdandaki altcoin ETH varlıkları likidasyon riskiyle karşı karşıya kalacak. Bu tasfiye risklerini artıracak. Ayrıca, son birkaç saat içinde görüldüğü gibi, Ethereum bazında büyük satışlara neden olacak.

Ayrıca Three Arrows Capital, tasfiye riskleri nedeniyle stETH varlıklarını ETH’ye tasfiye ediyor. En iyi firmalar, Three Arrows Capital’daki pozisyonlarını şimdiden tasfiye etti. Bu arada, birkaç kripto firması şu anda araştırmalarını Three Arrows Capital’a açıklıyor.

Three Arrows Capital, ETH çöküşünde parıltısını kaybetti

Three Arrows Capital, tasfiye riskleriyle karşı karşıya olduğu için iflasla karşı karşıya olduğu da söyleniyor. Bu arada, firmanın kurucu ortağı Zhu Su, ilgili taraflarla iletişim kurarken durum üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bununla birlikte, Ethereum (ETH) fiyatının, bugünkü Fed toplantısından sonra, 1000 doların altını görmesi muhtemel. Bilindiği üzere Fed, enflasyon ve stagflasyon nedeniyle muhtemelen faiz oranlarını yükseltecek.