Dünyanın En Hoş Plajlarını Görünce Kendinizi Cennete Düşmüş Hissedeceksiniz

İster güzel bir yüzücü, ister kıyıda yürüyüşçü yahut eski bir denizci olun, hoş bir kumsalın cazibesine direnmek güç olabilir. Tabiatın en güzelinin tadını çıkarmak, su sporlarına girmek, geçimini sağlamak ya da yalnızca uzanıp dinlenmek için kullanılan plajları görünce adeta içimiz açılıyor. İşte dünyanın en hoş 8 plajı.1. DREAMLAND PLAJI, BALİ

Endonezya’daki Bali, hayatınız boyunca en az bir sefer gitmeniz gereken yerlerden biridir. Güneybatı kıyısındaki Bukit Yarımadası’ndaki Dreamland Plajı üzere hoş plajlardan en az birinde biraz vakit geçirdiğinizde kendinizi daha da uygun hissedeceksiniz.

2. WHİTEHAVEN PLAJI, WHİTSUNDAY ADALARI, AVUSTRALYA

Avustralya’nın Whitsunday Adaları’ndaki Whitehaven Plajı, yedi kilometrelik beyaz kumlar ve turkuaz sularla dolu çarpıcı bir plajdır. Oradayken kamp yapabilir ve barbekü yapabilirsiniz, fakat bunu yapmak için tekne, Jetski, deniz uçağı yahut helikopterle seyahat etmeniz gerekecek zira orda yol yok.3. SEVEN MİLE PLAJI, CAYMAN ADALARI

Grand Cayman Adaları’ndaki Seven Mile Plajı, mükemmel bir kumlu mercan plajıdır. Karayip güneşinin doğuşundan ve batışından en yeterli biçimde yararlanmak için o sabah yahut akşam kıyı boyunca yürüyüş yapabilirsiniz.

4. ZIMNÎ PLAJ, ISLAS MARİETAS, MEKSİKA

Saklı Plaj yahut Playa del Amor, Meksika’nın kuzeybatı kıyısındaki bir takımada olan Marieta Adaları’ndan birindedir. Adaya tekneyle ulaşıyorsunuz ve bu plaja erişim için, Pasifik okyanusuna bağlı bir su tünelinden yüzerek yahut kanoyla gelebiliyorsunuz.

5. HORSESHOE KÖRFEZİ, BERMUDA

Göründüğü üzere, at nalı üzere bir kıvrımda olan bu Bermuda koyu, güneş tutkunları, yüzücüler, şnorkelle yüzenler ve meraklı fotoğrafçılar için tanınan bir yerdir. Çocuklar için inançlı bir formda yüzebilecekleri bitişik bir plaj da dahil olmak üzere herkes için bir şeyler vardır.

6. LUCKY BAY, AVUSTRALYA

Lucky Bay, Avustralya’nın güneybatı kıyısında yer almaktadır. Kum saf beyaz, su berrak, turkuaz ve sakin. Bölge balina gözlemciliği, şnorkelli yüzme ve yüzme ile ünlüdür ve evet, bu Ulusal Parkta kıyıda bir yahut iki kanguru bile görebilirsiniz!7. LA CHİVA PLAJI, VİEQUES, PORTO RİKO

Porto Riko’daki Vieques Adası’ndaki Playa La Chiva, Karayip Denizi’nde uzun bir kum şerididir. Daha evvel Blue Beach olarak bilinen plaj, Ulusal Yaban Hayatı Sığınağının içindedir.

8. NAVAGİO PLAJI, ZAKYNTHOS ADASI, YUNANİSTAN

Navagio Plajı, Yunan Adaları’ndaki Zakynthos kıyısında açık bir koy. Bu, plajın ortasındaki kumların üzerinde görebileceğiniz gerçek bir gemi enkazı, 1980’lerde bir Freightliner bir fırtına sırasında karaya oturdu. Şaşırtan olmayan bir formda, her birinin Gemi Enkazı olarak da bilinmesi, fakat geminin kaçak mal taşıdığı söylendiği için plaj, Kaçakçılar Koyu olarak da bilinir!