Düzce’de sele kapılan kepçe operatörünün cansız vücudu bulundu

Düzce’de sele kapılan kepçe operatörünün cenazesi bulundu.

Selin yaşandığı bölgede çalışma yaparken köprünün bir tarafının çökmesi sonucu kepçenin suya kapılmasıyla kaybolan operatör Okan Bayrak’ın (34) bulunması için başlatılan ve havanın kararmasıyla dün akşam orta verilen çalışmalara bugün yine başlandı.

Dere yatağı ve Melen Çayı boyunca arama yapan AFAD, JAK, İHH, itfaiye grupları, Jandarma Arama köpekleri, AFAD Drone grubu Jandarma aram helikopteri ve Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıç polisler, Bayrak’a ulaşabilmek maksadıyla bölgeyi taradı.

Bölgede UMKE grupları ve ambulans hazır bekletilirken, operatörün kepçeyle sele kapıldığı mevkideki suyun pompalarla tahliye sürecine devam edildi.

Arama çalışmalarını Melen Çayı ve etrafında ağırlaştıran yaklaşık 400 kişilik grup, Yayakbaşı köyü mevkisinde suyun içinde bir cesede rastladı.

Yapılan incelemede cesedin Okan Bayrak’a ilişkin olduğu tespit edildi.

Düzce Valisi Cevdet Atay, Yayakbaşı köyünden gelen Melen Çayı’nda bir ceset olduğu tarafındaki ihbarı değerlendirdiklerini belirterek, “Cesede ulaşıldı. Baba cesedin oğluna ilişkin olduğunu söyledi. Şu anda babasının verdiği bilgi dahilinde operatöre ulaştık. Savcımız inceleyecek. Melen Çayı’nda kaybolduğu yerden yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta cenaze bulundu” sözlerini kullandı.

Dere yatağında tarama çalışması yürüten takımlar, daha evvel Bayrak’ın kullandığı iş makinesini ve ayakkabısını bulmuştu.