Ehliyeti olanlara son ihtar yapıldı: Çabucak gidip yaptırın! Yapmayanlara birinci çevirmede para cezası uygulanacak

Son dakika olarak duyurdular. Milyonlarca ehliyet sahibiyle ilgili son dakika gelişmesi. Toplumsal medya üzerinden yapılan yeni duyuruda ehliyet sahibi vatandaşlara çok kıymetli ikaz yapıldı. Şayet yaptırmazsanız okkalı para cezası uygulanacak. Bilhassa ehliyet sahibi vatandaşların gerekenleri yapmazsa birinci trafik çevirmesinde 427 TL, hala yaptırmamaya devam edip trafiğe çıkan ve çevirmede yakalanan ehliyetli şahıslara 888 lira para cezası kesilecek. Çabucak denetim edin yoksa yaptırın! İşte haberin ayrıntıları…

EHLİYET SAHİPLERİNE SON DAKİKA OLARAK DUYURDULAR

Sosyal medya üzerinden son dakika olarak yapılan duyuruda, özel ve resmi araçların 2 yıl dolduysa muayenelerini yaptırmaları gerektiği söylendi. Şayet araç sahibi olarak muayeneleri vaktinde yaptırmazsanız ceza alacaksınız. TÜVTÜRK tarafından yapılan duyurular devam ederken ihtarlar peş peşe gelmeye devam ediyor.

YAPTIRIMLAR UYGULANACAK

Sosyal medya hesabı üzerinden ihtarlarda bulunan TÜVTÜRK, “Hususi ve resmi araçların muayenesi birinci üç yıl sonunda ve sonrasında her iki yılda bir yapılmaktadır.” dedi. Şayet araç muayenesini yaptırmazsanız trafikte yakalandığınız birinci kontrolde para cezası ile karşılaşacaksınız.

BUNLARI ALMADAN YOLA ÇIKMAYIN

Yayınlanan bildiride araç muayenesine gidecek olan bireylerin trafik cezası, vergi borcu ve OGS kaçak geçiş cezası üzere borçları olup olmadığını denetim etmesi gerektiği belirtilerek borcu olan araçların muayene süreçleri başlatılamadığı ve ayrıyeten geçerli bir “Egzoz Emisyon Ölçümü” olmayan araçlar muayenede “Ağır Kusurlu” olarak değerlendirildiği belirtildi. Muayeneye gidecek olan kişinin gerekli evrakları yanına alması ve gerekli ekipmanları aracında bulundurması gerekiyor.

PARA CEZASI ÖDEYECEKSİNİZ!

Kesilen cezalar şoföre değil araç sahiplerine yansırken, muayene tarihiniz geçtiği halde trafiğe çıkarsanız 427 TL trafik cezası yazılır ve size verilen ek 7 gün içerisinde aracınızı muayene ettirmek durumunda kalırsınız. Aksi takdirde cazibeli vasıtasıyla muayeneye götürülür ve 888 TL ödemek zorunda kalırsınız.