Eşi boğazı kesilerek öldürülen, kendisi de yaralanan apartman yöneticisi, o anları anlattı: ‘Onu öldürdüm sıra sende’ dedi…

Devrek ilçesi İsmetpaşa Mahallesi’nde, 6 Ağustos’ta, terzi Hacer Alkan ile kahvehanede çalışan ve tıpkı vakitte apartmanın yöneticiliğini yapan eşi Aydın Alkan, işyerlerinden çıktıktan sonra buluşup, birlikte konuta döndü.

BIÇAKLA SALDIRDI

Hacer Alkan, konutunun önünde gördüğü komşusu ile sohbet ederken, eşi ise 4’üncü kattaki meskenlerine çıktı. Bu sırada giriş katta oturan Mert Serkan Lülleci dışarı çıkıp Hacer Alkan’a saldırarak bıçakla boğazını kesti. Çığlık seslerini duyan Aydın Alkan aşağı indi.

Merdivenin altından çıkan Lülleci, bu sefer Aydın Alkan’a bıçakla saldırdı. Aydın Alkan dışarı çıkıp bağırarak yardım istedi, Lülleci ise kaçtı.

TUTUKLANDI

İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Gelen sıhhat takımı Hacer Alkan’ın ömrünü yitirdiğini belirledi. Aydın Alkan ise hastaneye kaldırıldı. Alkan, tedavisinin akabinde taburcu edildi.

Babasına ilişkin konutta yakalanan, polislere balta ile direnince biber gazı kullanılarak etkisiz hale getirilip gözaltına alınan Mert Serkan Lülleci tutuklandı.

BABASI AZMETTİRMEKTEN GÖZALTINA ALINDI

Mert Serkan Lülleci emniyetteki tabirinde, olay akşamı Hacer Alkan ile öbür bir komşunun babası hakkında ileri geri konuştuğunu sav ederek, mutfaktan aldığı bıçakla evvel Hacer Alkan’a akabinde da koşarak gelen eşi Aydın Alkan’a saldırdığını söyledi.

Soruşturmayı derinleştiren Zonguldak Vilayet Emniyet Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımları, Mert Serkan Lülleci’nin babası İsmail Lülleci’yi olayın azmettiricisi olduğu savıyla gözaltına aldı. İsmail Lülleci sulh ceza hakimliğince isimli denetim önlemleriyle özgür bırakıldı.

DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Olay akşamı meskene dönerken eşinin apartmanda bir komşusuyla konuşmak için dışarıda kaldığını söyleyen Aydın Alkan, çığlık sesini duyunca aşağıya koştuğunu söz etti.

Alkan, “Merdivenden aşağıya gittim. İsmail Lüleci’nin kapısı kapandı. Ben de eşimi yerde kanlar içinde görünce feleğimi şaşırdım. Merdivenin altında pusu kurmuş, ondan sonra bana saldırmaya başladı. Kara saplı bir bıçakla bana saldırdı. Bıçağı bana vurdu, bunu ittim. Bu kaydı, bıçağa ayağımla bastım, o beni tekrar itti. Bıçağı alıp ikinci sefer vurdu. Boynuma, enseme geldi. Enseme vuruşuyla birlikte ben bunu tekrar ittim, dışarı kaçtım. Bağırdım dışarıda, ‘Cankurtaran yok mu? Eşim gitti, eşim öldü. İsmail’in oğlu öldürdü. Kendisi içeride’ dedim. Çabucak ambulans geldi. Bizi hastaneye kaldırdılar, zira olay yerinde eşim hayatını kaybetmişti” dedi.

‘ONU ÖLDÜRDÜM, SIRA SENDE’

Lülleci’nin kendisine saldırırken eşine küfür ederek, “Onu öldürdüm sıra sende” dediğini söyleyen Alkan, “İçeriden İsmail Lülleci bağırdı, ‘Temizledin mi ikisini birden?’ diye, oğlu soruya yanıt vermedi. Konutta iki kişi olduğunu biliyorum, zira kapı kapandı. Sonra İsmail Lülleci’nin oğlu merdivenin altında tuzak kurmuş sonra bana saldırmaya başladı” diye konuştu.

DAHA EVVEL ŞİKAYETÇİ OLMUŞLAR

Apartmanın ortak kullanım alanları, aidatlar konusunda yaşanan külfetler nedeniyle sorun yaşadıklarını bu nedenle Lülleci ailesinden şikayetçi olduklarını belirten Alkan, “Daha evvel savcılıkta evraklarımız, karakolda sözlerimiz vardı. Savcılıkta 3-4 tane bunlarla ilgili dilekçemiz var. Bize küfrettiğine dair, bizi taciz ettiğine dair, bize ‘Sizi öldüreceğim, keseceğim’ diye görüntüler var. Bu imgeler olduğu halde savcılık bu hususta süreç yapmadı, üzerine gitmedi. Bunlarla ilgili hiçbir ceza verilmedi” dedi.

‘YAPAN OĞLU AZMETTİRİCİ BABASI’

Vücudunun çeşitli yerlerine 50’ye yakın dikiş atılan Alkan, yakınlarıyla hastaneye tabip denetimine geldi.

Eşini kaybetmenin acısıyla sık sık gözyaşlarına boğulan Alkan, şikayetçi olduğunu söz ederek, “Canım gitti benim, bir adedim gitti. İsimli makamlara güveniyorum. Ne ceza verileceğini de varsayım ediyorum. Bu bunun yanına kalmasın. Adalet yerini bulsun. 5-6 yılla 10- 20 yılla bırakılmasını istemiyorum. Yapan oğlu, azmettirici babası” sözlerini kullandı.