Fatih Erbakan’dan Mustafa Sarıgül’e ziyaret

Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül’ü ziyaret etti. Türkiye Değişim Partisi’nin genel merkezinde yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin akabinde ikili basın toplantısı düzenledi.

Yine Refah Partisi Genel Lideri Erbakan, görüşmede, ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi. Erbakan, Yine Refah Partisi olarak borç ve vergi yerine ‘Milli Kaynak Paketleri’ ile kaynak üretilmesi gerektiğini belirterek, “Elde edilecek tasarruf ve kaynakla da üretim, istihdam ve ihracat odaklı iktisat ve kalkınma modeline geçilmesi lazım. Bütün bu gerçekleri Tekrar Refah Partisi olarak en yüksek sesle tabir ediyoruz. Muhalefet partileriyle, irtibat kurduğumuz münasebette olduğumuz siyasi partilerle de görüşmelerimizi paylaşıyoruz. Onların da büyük ölçüde birebir kederden muzdarip olduğunu ve tahlil noktasında da birçok mevzuda mutabık olduğumuzu da görüyoruz. Hasebiyle muhalefet partilerinin bütün gücüyle çalışmalarına devam etmesi ve bir an önce yanlış uygulamaların ve iktisat modelinin ortadan kalkması için mevcut iktidarın yapılacak birinci seçimde değişmesi, yerine de kalkınmaya, üretime, istihdama, ihracata yönelik ekonomik modeli uygulayacak, denk bütçeyi yapacak, faiz harcamalarını, israfı ortadan kaldıracak bir modeli uygulamak üzere yeni bir iktidarı Türkiye’nin başına gelmesi gerektiğini tabir ediyoruz” dedi.

“EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, ülke gündemini ilgilendiren bahisler üzerinde dikkatli bir biçimde görüşme gerçekleştirdiklerini tabir etti. Türkiye Değişim Partisi ve Yine Refah Partisi’nin tek emeli olduğunu söyleyen Sarıgül, “Amacımız bayrağımızın keyifli olması, toprağımızın özgür olması ve bu topraklarda yaşayan milletimizin Ahmet’in, Mehmet’in yüzünün gülmesi değil, bütün milletimizin yüzünün gülmesi için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. ‘Affet Türkiyem’ projesi ile Türkiye’mizde kardeşlik hukukunu yeni baştan tahsis etmeliyiz. Toplumsal barışı daima birlikte sağlamalıyız. Bunun için de heyetlerimiz kendi ortasındaki görüşmelere devam edecekler. Türkiye Değişim Partisi olarak ekonomik milliyetçilik diyoruz. Ekonomik milliyetçilik kendi eserlerimize sahip çıkmak, Türk çiftçisinin hakkını Rus, Amerikan çiftçisine peşkeş çekmek değil. Son 20 yılda 120 milyar dolar parayı biz kendi çiftçimize vermedik, bunu Ukrayna, Rus, Amerikan çiftçisine verdik. Ekonomik milliyetçilik kendi topraklarımıza sahip çıkmaktır. İki partinin de emeli ferdi değil, biz istiyoruz ki evvel vatanımız. Ayrıyeten bizim iktidarımızda daima birlikte iktidarımızda gelen mültecileri, göçmenleri ve sığınmacıları eşit oranda Avrupa Birliği ülkelerine dağıtmayı inşallah Allah bize nasip eder” diye konuştu.