Fatih Erbakan’dan Sarıgül’e ziyaret

Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül’ü ziyaret etti.

Türkiye Değişim Partisinin genel merkezinde yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin akabinde ikili basın toplantısı düzenledi. Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Erbakan, görüşmede, ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.

“ÇÖZÜM NOKTASINDA BİRÇOK HUSUSTA MUTABIK OLDUĞUMUZU GÖRÜYORUZ” 

Erbakan, Tekrar Refah Partisi, Ulusal Görüş olarak borç ve vergi yerine Ulusal Kaynak Paketleri ile kaynak üretilmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Elde edilecek tasarruf ve kaynakla da üretim, istihdam ve ihracat odaklı iktisat ve kalkınma modeline geçilmesi lazım. Bütün bu gerçekleri Tekrar Refah Partisi olarak en yüksek sesle söz ediyoruz. Muhalefet partileri ile irtibat kurduğumuz münasebette olduğumuz siyasi partilerle de görüşmelerimizi paylaşıyoruz. Onlarında büyük ölçüde tıpkı kederden muzdarip olduğunu ve tahlil noktasında da birçok bahiste mutabık olduğumuzu da görüyoruz.

Hasebiyle muhalefet partilerinin bütün gücüyle çalışmalarına devam etmesi ve bir an önce yanlış uygulamaların ve iktisat modelinin ortadan kalkması için mevcut iktidarın yapılacak birinci seçimde değişmesi, yerine de kalkınmaya, üretime, istihdama, ihracata yönelik ekonomik modeli uygulayacak, denk bütçeyi yapacak, faiz harcamalarını, israfı ortadan kaldıracak bir modeli uygulamak üzere yeni bir iktidarı Türkiye’nin başına gelmesi gerektiğini tabir ediyoruz.”

“EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, ülke gündemini ilgilendiren mevzular üzerinde dikkatli bir halde görüşme gerçekleştirdiklerini tabir etti. Türkiye Değişim Partisi ve Tekrar Refah Partisinin tek emeli olduğunu söyleyen Sarıgül, şöyle konuştu:

“Amacımız bayrağımızın memnun olması, toprağımızın özgür olması ve bu topraklarda yaşayan milletimizin Ahmetin, Mehmetin yüzünün gülmesi değil, bütün milletimizin yüzünün gülmesi için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Affet Türkiyem projesi ile Türkiyemizde kardeşlik hukukunu yeni baştan tahsis etmeliyiz. Toplumsal barışı daima birlikte sağlamalıyız. Bunun için de heyetlerimiz kendi ortasındaki görüşmelere devam edecekler. Türkiye Değişim Partisi olarak ekonomik milliyetçilik diyoruz.

Ekonomik milliyetçilik kendi eserlerimize sahip çıkmak, Türk çiftçisinin hakkını Rus, Amerikan çiftçisine peşkeş çekmek değil. Son 20 yılda 120 milyar dolar parayı biz kendi çiftçimize vermedik, bunu Ukrayna, Rus, Amerikan çiftçisine verdik. Ekonomik milliyetçilik kendi topraklarımıza sahip çıkmaktır. İki partinin de gayesi kişisel değil, biz istiyoruz ki evvel vatanımız. Ayrıyeten bizim iktidarımızda daima birlikte iktidarımızda gelen mültecileri, göçmenleri ve sığınmacıları eşit oranda Avrupa Birliği ülkelerine dağıtmayı inşallah Allah bize nasip eder.” (DHA)