Fenerbahçe’de Joao Pedro transferinin perde gerisi ortaya çıktı

Fenerbahçe’nin flaş transferi Joao Pedro yalnızca taraftarları sevindirmedi. Sarı-lacivertli toplulukta büyük heyecan yaratan yıldız futbolcunun ailesi de bu transferle çok keyifli oldu.

Özellikle Türkiye’de yakın dostları olan oyuncunun eşi Alessandra Chiarello, yapılan görüşmelerde Joao Pedro’ya en fazla takviye veren, karar almasında yardımcı olan kişiydi. Eşi ve çocuklarına tutkuyla bağlı olan 30 yaşındaki futbolcu, mesleğinin en büyük transferine imza attı.

FENERBAHÇE’NİN İLGİSİ BELİRLEYİCİ OLDU

2014’ten beri Cagliari’de oynayan ve kaptanlık yapan Pedro, futbolculuk yaşantısındaki en kıymetli transfer teklifini kabul etti. Öte yandan Fenerbahçe taraftarlarının birinci günden bu yana gösterdiği ilgi, toplumsal medyadan gönderilen iletiler, eşi Chiarello’nun İstanbul’u çok beğenmesi ve çocuklarının da burada yeterli bir eğitim almaya devam edebilecek olması ünlü futbolcuyu cezbetti. Teknik Yönetici Jorge Jesus’la çalışacak olması da ekstra bir motivasyon sağladı.

Milliyet’in haberine nazaran, sarı-lacivertlilerin Joao Pedro transferinin perde ardı da dikkat çekiyor. İtalya Serie A’nın en skorer isimlerinden olan ve son periyotta İtalya Ulusal Takımı’na da seçilen Pedro, Fenerbahçe tarafından transfer edildi. Kulübün listesinde yer alan yıldız için Jorge Jesus da onay verince çabucak harekete geçildi. 9 Temmuz günü Milano’ya uçan futbol şubesi yöneticisi Selahattin Baki, Cagliari ile bir toplantı yaptı. Galatasaray’ın 4.3 milyon Euro’luk teklifinin ardından 300 bin Euro fark sunuldu.

Bu teklifin akabinde evvel Cagliari, Galatasaray’a Fenerbahçe ismini vermeden 4.6 milyon Euro’luk teklif geldiğini iletti. G.Saray cephesi “biz daha üst çıkmayız” diyerek geri çekildi. Fenerbahçe’nin projeleri, Şampiyonlar Ligi ve Jorge Jesus ile Ali Koç’un ideolojisi yıldız futbolcuyu daha fazla etkiledi. Pedro da 2.1 milyon Euro’luk teklife ‘evet’ dedi. Selahattin Baki, argümanların bilakis oyuncunun menajerine de prosedürleri uygulayarak, olağan bir menajerlik ödemesi teklif etti, transfere noktayı koydu.

“EN KISA VAKİTTE GÖRÜŞÜRÜZ”

Transferin resmen açıklanmasıyla Joao Pedro da Instagram hesabı üzerinden art geriye özel paylaşımlar yaptı. Evvel tüm ailesine teşekkür eden bir yazı yayımlayan Pedro, dayanaklarından ötürü aile bireylerine teşekkür etti. Pedro, “Sokakta dolaşırken, satabileceğim atılmış teneke kutuları arardım. Manava gittiğimde, atılan meyvelerden meskene götürmek için biriktirecek bir şeyler arardım. Utanıyordum lakin açlıkla savaşmaktan diğer dermanım yoktu. Küçük şeylerin kıymetini o an öğrendim. Hürmet ve dürüstlük bazen unuttuğumuz ancak çok kıymetli sözlerdir. Bunları bana ailem öğretti” diye yazdı.

Yeni transfer Joao Pedro, Instagram hesabından bir ileti yayınladı. Çok memnun olduklarını vurgulayan yıldız oyuncu, “Bu olumluluk hissi çok hoş. Yeni bir hayata ve yeni bir öyküye başlıyoruz. Gerçek seçim, gerçek vakit ve gerçek forma… Binlerce bildiri için sizlere teşekkür ederim. Yeni misyona başlamak için hazır ve istekliyim. En kısa vakitte görüşürüz” dedi.