FETÖ’nün kanalında ‘Erdoğan kaçacak’ diyen Kılıçdaroğlu yıllar sonra yeniden birebir palavraya başvurdu

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakın etrafının bir kaçış planının olduğunu sav ederek reaksiyon çeken ithamlarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun “Erdoğan, vakıf süsü verdiği Türkiye merkezli paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Bu yurt dışındaki yapıların başında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor.” açıklamasına AK Parti’den çok sert reaksiyon geldi.

Toplumsal medya hesabından açıklamada bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu’nun iftira kampanyası yürüttüğünü söyledi. Çelik şu sözleri kullandı:

“CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Sn Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır. Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz argüman ortaya atıp doküman bilgi açıklayacağım dedi. Lakin açıklamaları hiçbir siyasi sonuç doğurmadı. Tüm bu açıklamalar etraf kirliliğinden diğer bir şey üretmemiştir.

ÖMER ÇELİK: MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ’DA KİMİN KAÇTIĞINI GÖRMÜŞTÜR

Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili “kaçacak” tabirini kullanmış. Bunu daha evvel de söylemişti. Lakin milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle birlikte direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür. Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin lisanıyla tehdit edemez.

Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığı siyaset ve hukuk temelinde vermeye devam edeceğiz.”

Kılıçdaroğlu’nun kelam konusu açıklamaları toplumsal medyada da büyük reaksiyon topladı. CHP başkanının 17/25 Aralık sürecinde FETÖ’nün kanallarında “Erdoğan kaçacak” açıklamaları yine gündem geldi. Kılıçdaroğlu katıldığı yayında şu tabirleri kullanmıştı:

“Emin olun yurt dışına kaçmaktan öteki devası yoktur. Erdoğan için söylüyorum kaçsa da onu bu ülkeye getireceğiz.”

“BEN GEÇTİM O DA GEÇSEYDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurt dışına kaçacağını söyleyen Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbe teşebbüsünde tankların önünden kaçarcasına geçmişti. CHP başkanı hain darbe teşebbüsünün akabinde kendisini bu sözlerle savunmuştu:

“Ben geçtim. O da gelip geçseydi. O da oradan yürüyerek geçseydi. Niçin yürüyerek geçmedi? İşin o cephesi başka. Onu ayrıyeten tartışırız.”