Giresunspor, Arda Güler’e talip oldu!

Süper Lig takımlarından Giresunspor’un lideri Hakan Karaahmet, A Spor’a konuştu. Karaahmet, Fenerbahçe’nin genç yeteneği Arda Güler’e talip oldu.

17 yaşındaki oyuncuyu Giresunspor’da görmek istediğini söz eden Giresunspor lideri, “Fenerbahçe düşünürse Arda Güler’i oynatmak isteriz. Arda çok pahalı bir futbolcu Türkiye için fakat oynaması lazım. Oynatmalıyız. Giresunspor’da bu sene kiralık oyuncular alacak. Kampa kadar mevcut takıma 5-6 oyuncu katmak istiyoruz” dedi.

HER 46 DAKİKADA 1 GOLE ETKİ

Bu dönem Fenerbahçelilerin büyük bir merakla beklediği Arda Güler, geçtiğimiz dönem Fenerbahçe formasıyla 16 resmi maçın 2’sinde birinci 11’de yer aldı. 17 yaşındaki üstün yetenek aldığı 373 dakika müddette 3 gol ve 5 asistle ekibine katkıda bulundu ve her 46 dakikada 1 gole tesir etmiş oldu.

AVRUPA’NIN GÖZÜ ÜZERİNDE

Fenerbahçe’deki performansıyla yalnızca Türkiye’nin değil Avrupa’nın da dikkatini çeken Arda Güler’e birçok dev kulübün talip olduğu argüman edildi. Bilhassa PSG’nin Arda Güler’i takımına katmak istediği söz edilmişti. Lakin Arda Güler’in mesleğine Fenerbahçe’de devam etmek istediği belirtildi. Borussia Dortmund’un da ilgilendiği genç yıldız, yeni teknik yönetici Jorge Jesus’un en çok değer verdiği genç futbolcuların başında geliyor.