Hüseyin Çelik: Kurduğumuz bahçede gecekondu yapmışlar

AK parti kurucularından ve eski Ulusal Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, KRT TV’de Semra Topçu’nun sunduğu Haftanın Panoraması programına konuk oldu.

Çelik burada gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Topçu, Çelik’e Bülent Arınç’ın geçtiğimiz günlerde Türk Demokrasi Vakfı’nın tertibindeki açıklamalarını sordu.

Eski Bakan, kendisinin ve Arınç’ın AK Parti kurucuları olduğunu ve kurdukları partide kimi isimlerin ‘abuk subuk’ konuşmalarının zorlarına gittiğini söyledi.

“Kurduğumuz bahçede gecekondu yapmışlar, abuk subuk konuşuyorlar”

Çelik, “Bülent Arınç Beyefendi olsun, ben olayım birçok arkadaşımız AK Parti’yi kuran ve AK Parti’yi iktidar yapan insanlarız, bizim kurduğumuz bahçede birileri gelip gecekondu yapmış oradan abuk subuk şeyler söylüyor. Bu benim de zoruma gidiyor, Sayın Arınç’ın da oburlarının da zoruna gidiyor.” dedi.

“Hukuksuzluk var mı var, adaletsizlik var mı var”

Arınç’a takviye veren Çelik, “Efendim kral çıplaktır sözü şudur, diyelim ki Türkiye yüksek enflasyon var bugün. Bunu gör arkadaş. Yani ben iktidar mensubuysam, enflasyon yoktur demenin manası var mı, var enflasyon. Hukuksuzluk var mı var, adaletsizlik var mı var, bunun 50 çeşidi var.” diye konuştu.

“Osman Kavala haksız yere hapisteyse bunu söylemem lazım”

Kamuoyunda en çok tartışılan davalardan biri olan kavala davasına ait de konuşan Çelik, “Osman Kavala haksız yere hapisteyse ve bunu söylemezsem vicdanımın gereğini yapmamış olurum. Evvel Gezi’den dava açacaksınız bundan beraat edecek, tam mahpustan çıkacak, öteki bir iddianame hazırlayacaksınız, Sorosçu diyeceksiniz.” ifadelerine yer verdi.

“AK Parti kendini MHP’ye mahkum etti”

“Sizin ittifakınızı fazilet ittifakı, diğerininkini zillet ittifakı olarak kıymetlendirmek çok zehirli bir lisandır.” diyen Hüseyin çelik, “AK Parti yüzde 50+1’e kendini mahkum ederek, kendisini MHP’ye mahkum etti.” dedi.

“Merkel’in hiç şatafatını duydunuz mu?”

İktidara karşı muhalefet tarafından sık sık yöneltilen israf ve şatafat tezlerine yönelik ise Çelik şu tabirleri kullandı:

Şatafata karşıyım. Siz Almanya’nın efsane şansölyesi Merkel’in hiç şatafatını duydunuz mu? Bu türlü 250-300 otomobillik, yarısı çakarlı otomobillerle dolaştığını hiç duydunuz mu? Duyamazsınız.