Husumetli kümelerin çatışma ihtimali polisi harekete geçirdi

İstanbul’da bir akaryakıt istasyonu işletmesiyle alakalı ortalarında hasımlık oluşan ve yaralama hareketleri gerçekleştirdikleri tez edilen 2 kümeye yönelik polis operasyon düzenledi. Operasyonun, şüpheliler ortasındaki meselelerin alevlenmesi ve çatışma ihtimaline yönelik gerçekleştiği belirtildi.

Operasyon, İstanbul Organize Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü gruplarınca gerçekleştirildi. Arnavutköy, Eski Edirne Asfaltı’ndaki bir akaryakıt istasyonunun zamanıyla alakalı yaşanan tansiyon polisi harekete geçirdi.

Argümana nazaran, Ali A. ve Selahattin Ş.’nin liderliğindeki 2 küme ortasında yaşanan hasımlık sebebiyle son bir ayda karşılıklı hakaret, tehdit ve yaralama hareketleri gerçekleşti. Organize polisinin radarına giren şüpheliler ortasındaki tansiyonun artması ve çatışma ihtimali üzerine polisin operasyon düzenlediği öğrenildi.

Polis takımları yürütülen soruşturma kapsamında, hakaret, tehdit ve taammüden yaralama olaylarına karıştığı tez edilen 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Yapılan aramalarda ise 5 tabanca, 1 pompalı tüfek ve 76 mermi ele geçirildi.