İzmir’de çocukları darbeden damat dehşet saçtı

 

Olayı gören dede Remzi Vatansever ile damat S.A.G. ortasında tartışma başladı.

Tartışmanın kısa müddette büyümesi üzerine S.A.G., Remzi Vatansever’i bıçakladı.

Kaynanasına ve kayınbiraderine de tüfekle ateş etti

Remzi Vatansever kanlar içerisinde yere yığılırken yaralı adamın yardımına 54 yaşındaki eşi Fikriye Vatansever ve 34 yaşındaki oğlu Şaban Vatansever koştu.

Bu sırada meskene giden S.A.G., pompalı tüfekle geri döndü. Gözü dönen S.A.G. tüfekle, kaynanası Fikriye Vatansever ve kayınbiraderi Şaban Vatansever’e ateş açtı.

Şaban Vatansever ile annesi öldü

Silah seslerini duyan etraf sakinleri, durumu sıhhat ve polis takımlarına bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi.

Bölgeye gelen sıhhat gruplarının yaptığı denetimde, Şaban Vatansever ile annesi Fikriye Vatansever’in öldüğü belirlendi.

Kayınpederin durumu ağır

Ağır yaralı olan Remzi Vatansever ise ambulansla Sıhhat Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Burada tedaviye alınan Remzi Vatansever’in durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Şaban Vatansever ile Fikriye Vatansever’in mevtini duyan yakınları, hudut krizi geçirdi.

Şüpheli yakalandı

Öte yandan, kaynanası ve kayınbiraderini pompalı tüfekle öldüren ve kayınpederini bıçakla ağır yaralayan S.A.G.’nin, cürüm aleti ile birlikte meskeninde beklediği öğrenildi.

Polis takımları tarafından gözaltına alınan S.A.G., sıhhat denetiminin akabinde Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği’ne götürüldü.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Kimlik Tespiti ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’nde misyonlu polis takımları, olayın gerçekleştiği bahçede çalışma yaptı.

Şaban Vatansever ve annesi Fikriye Vatansever’in cansız vücutları, savcının incelemesinin akabinde İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Şaban Vatansever düğün için gelmiş

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ederken olayda hayatını kaybeden Şaban Vatansever’in yurt dışında çalıştığı, bir yakınının düğünü için Türkiye’ye geldiği öğrenildi.

Aralarında husumet olduğu ileri sürüldü

Öte yandan, damat S.A.G. ile Vatansever ailesi ortasında yaklaşık 4 yıldır konut tapusu nedeniyle hasımlık olduğu ileri sürüldü.

2 hafta evvel de tartışma yaşanmış