Kahvenizi Vitaminler ve Antioksidanlarla Güçlendirmenin 3Yolu

Genellikle birçok kişi içmesi gereken vitaminleri ihmal etse de günlük kahvesini ve kahve saatlerini asla ihmal etmez ve atlamaz. Öyleyse neden bu faaliyetleri ikiye katlamıyorsunuz? Sabahları fazladan bir çay kaşığı ek ederek günlük kafein gereksiniminize sağlıklı bir dozda vitamin, antioksidan ve besleyici yararlar ekleyin. Evet, bizi gerçek duydunuz. Bu üç ekten birini deneyin ve özel vitaminli kahve hazırlayın. Yararları çoktur; ruh halinizi ve gücünüzü yükseltmekten, kalbinizi korumaktan cinsel hayatınızı düzgünleştirmeye kadar.KALP SIHHATİ İÇİN KAHVENİZE TARÇIN SERPİN

Sabah fincanınıza tarçın serpmek, güçlü (ve lezzetli) bir antioksidan dozu sağlar. Tarçın binlerce yıldır hem baharat hem de tıbbi olarak kullanılmaktadır. Tarçın, kalbinize ve beyninize müdafaa sağlayabilir.

Servis yapın: Kahve fincanınıza tarçın ekleyin yahut kahvenizi 1 çay kaşığı ile demleyin.

İpucu: “Gerçek” tarçın olarak da bilinen Seylan tarçınını arayın. Bu çeşidin bulunması biraz daha güç ve biraz daha değerli olmasına karşın, düşük kaliteli versiyonu olan cassia tarçından çok daha kalitelidir. Seylan, Çin tarçınına kıyasla tertipli olarak tüketilmesi daha inançlıdır.KAS AĞRISI İÇİN KAHVENİZİ GÜÇLENDİRİN

Biraz baharatlı, aromatik bir fincan için kahvenize bu baharattan biraz serpin. Hangi baharattan mı bahsediyoruz? Tabi ki zencefilden. Zencefil yaygın bir tedavi olmuştur. Asırlardır güçlü antioksidan ve anti-inflamatuar bileşikler içerir.

Servis yapın : Kahvenize direkt zencefil ekleyin (fincan başına 1 çay kaşığına kadar)

BİR DOZ ZERDEÇAL İLE SİNDİRİMİNİZE YARDIMCI OLUN

Zerdeçal, zencefilgiller ailesi içerisinde yer alan sarı çiçekleri ve iri yaprakları olan çok yıllık bir otsu bitki çeşididir. İçerisinde bulunan kurkumin isimli bileşen sayesinde sıhhat üzerinde çok değerli olumlu tesirlere sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek, hastalıklardan korunmak ve beden üzerindeki olumlu tesirlerinden faydalanmak için zerdeçal tüketiminde rastgele bir sakınca bulunup bulunmadığına dair tabibinden onay alan tüm bireyler, tertipli olarak zerdeçal tüketmeye başlayabilir.

Servis yapın : Zerdeçal ile sağlıklı yağları dört bileşenli, hindistancevizi ile karıştırılmış bir uyandırma kahvesinde birleştirin .

İpucu: Zerdeçalın sıhhate yararlarını artırmak için bir tutam karabiberle eşleştirin. Biber, zerdeçalın biyoyararlanımını artırarak baharatı daha küçük dozlarda daha tesirli hale getirir.