Kırkpınar’da pehlivanlara dağıtılacak para mükafatı aşikâr oldu

Edirne’de bu yıl 661’incisi düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olacak güreşçiye 75 bin lira, uzunluklarında dereceye girecek pehlivanlara toplamda 442 bin 300 TL para mükafatı dağıtılacak.

Edirne Belediyesi tarafından 1-3 Temmuz tarihleri ortasında gerçekleştirilecek olan 661’inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye girecek birinci 64 pehlivana verilecek mükafatlar muhakkak oldu. Tarihi tertipte, başpehlivan olan güreşçiye 75 bin TL para mükafatı, altın madalya ve kupa, başpehlivan ikincisine 48 bin TL, gümüş madalya ve kupa, başpehlivan üçüncüsü olacak 2 güreşçiye de 25’şer bin TL para mükafatı, bronz madalya ve kupa verilecek. Tüm kategorilerde birinci üç dereceye girecek pehlivanlara ise toplam 442 bin 300 TL para mükafatı dağıtılacağı belirtildi.

Kategorilerinde birinci 64 sportmen ortasında yer alacak pehlivanlara verilecek yolluk ve cins fiyatları ise şöyle:

Yolluklar: Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne iştirak edecek başpehlivanlara 2 bin 100 TL, başaltı pehlivanlarına bin 700 TL, büyük orta pehlivanlara bin 100 TL, küçük orta büyük uzunluk, küçük orta küçük uzunluk, deste büyük uzunluk, deste orta uzunluk, deste küçük uzunluk pehlivanlara 650 TL, ayak uzunluğu, tozkoparan, teşvik 2, teşvik 1, minik 2 ve minik 1 pehlivanlara 500 TL.

Tıp fiyatları: Kırkpınar’da güreşen pehlivanlara uzunluklarına nazaran, yükselecekleri her çeşit için başpehlivanlara 140 TL, başaltı pehlivanlarına 100 TL, büyük orta pehlivanlarına 80 TL, küçük orta büyük uzunluk ve küçük orta küçük uzunluk pehlivanlarına 70 TL, deste büyük uzunluk, deste orta uzunluk, deste küçük uzunluk, ayak uzunluğu, tozkoparan, teşvik 2, teşvik 1, minik 2 ve minik 1 pehlivanlarına 60 TL. (DHA)