Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: ‘İstanbul, Birleşmiş Milletler merkezi üzere oldu, herkes de memnun oluyor’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AKP İstanbul Vilayet Başkanlığınca düzenlenen “Yüz Yüze 100 Gün” programı kapsamında, Üsküdar’da esnaf ziyaretinde bulundu.

Gezi sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Ersoy, Üsküdar Belediyesinin sokak düzenlemelerini beğendiğini lisana getirerek, Bakanlık olarak belediyeye takviye olmaya çalışacaklarını söyledi.

TURİZM BİLGİLERİNDE YENİ DÜZELTMELER OLACAK

Ersoy, AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığının farklı ilçelerdeki çalışmalarına da katılmaya devam edeceklerini aktararak, şunları kaydetti:

“HER LİSANDA KONUŞAN VAR, HERKES ÇOK MUTLU”

Son üç yılda turizm alanındaki çalışmalarının meyvelerini ziyadesiyle verdiğini söyleyen Ersoy, Türkiye’nin şu anda 200 ülkede çok ağır ve tesirli halde tanıtıldığını belirtti. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Zaten bunu bugün İstanbul’da da fark edebiliyoruz. İstanbul, Birleşmiş Milletler merkezi üzere oldu. Her lisanda konuşan insanı görmek mümkün. Herkes de memnun oluyor, esnafımız da keyifli oluyor. Biz bu aydan itibaren pandemi öncesi sayılara İstanbul’da ve Türkiye’nin birçok noktasında eriştik. Artık bundan sonra her ay rekorlar kırarak turizmi geliştirmeye devam edeceğiz.”