Müjdat Gezen, Cüneyt Arkın’ın öldüğü günü anlattı: ‘Onu o kadar özleyeceğim ki…’

Yeşilçam’ın ustası, sanatçı Cüneyt Arkın, hayatını kaybetti. Arkın, 28 Haziran gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş Ulus’ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. 

Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu burada ‘kalp durması’ sebebiyle ömrünü yitirdi.

Acı haber, tüm Türkiye’yi kısa müddette yasa boğdu. Pek çok ünlü isim, Arkın ile olan anılarını ve fotoğraflarını toplumsal medyadan paylaştı. Arkın’ın sinemaları, hayat verdiği karakterler ve açıklamaları da yine gündem oldu.

MÜJDAT GEZEN ‘O GÜNÜ’ ANLATTI

Arkın’ın yakın dostu, gazetemiz müellifi usta sanatçı Müjdat Gezen, 4 Temmuz Pazartesi 2022 tarihli “Cüneyt Abim…” başlıklı yazısında; ağabeyi, yol arkadaşı Cüneyt Arkın’ı anlattı.

“Bir insan bu kadar mı düzgün olabilirdi?” diye soran Gezen, “İlk oyunun perde ortasında odasına girdim, ‘Abi bundan sonraki oyunlarımda yoksun’ dedim. ‘Neden?’ dedi. ‘Çünkü benden fazla alkış alıyorsun’ dedim. Sarıldık birbirimize ve bir daha hiç ayrılmadık. Üç oyunumda oynadı. Tekrar aldı alkışlarını” sözlerini kullandı.

“DOKTORLAR ÇOK UĞRAŞ GÖSTERMİŞ…”

Cüneyt Arkın’ın hayatını yitirdiği akşamı anlatan Gezen, yazısında şu sözlere yer verdi:

“Üç gün evvel Betül telefon etti:, ‘Zor nefes alıyor’ dedi. Çabucak aile tabibim Gündüz’ü konutuna yolladım. Telefonla konuştum ağabeyimle, ‘Nefesim âlâ değil ya’ dedi. Koahtı. Bir alet vardı oksijen veren. O alet getirildi konuta. Tabip Gündüz Yavuzer telefonda bana, ‘Pek güzel görmedim’ dedi… Gece yarısı uyanmış ve kalbi durmuş. Tabipler çok uğraş göstermişler ancak abimi geri döndürememişler. Onu o kadar özleyeceğim ki… Daima hoş günlerimiz oldu birlikte. Aile dostum canım ciğerim, Betül’ün canı ciğeri, evlatlarının can babasıydı. Bizim tiyatroda sevmeyeni yoktu. Bütün takımım telefonla arayıp ağlıyorlar. Ben de ağlıyorum. Çok ağlıyorum. Onu Zincirlikuyu’daki yerine götürdük. Artık nefes almaya gereksinimi yok. Aslanlar üzere adam bize veda etti ve gitti. Bu dünyadan bir Fahrettin Cüreklibatır geçti. İz bıraktı çok. Bir gözüm de yaş var onu kaybettim diye, öteki gözümde memnunluk var onu yakından tanıdım diye… Rahat uyu abim.”