Ozan Kabak, Hoffenheim’da ayın futbolcusu seçildi

Bundesliga grubu Hoffenheim’a transfer olduktan sonra dikkat çeken bir performans sergileyen Ozan Kabak konuşulmaya devam ediyor. Ulusal oyuncu kulübü tarafından da ayın futbolcusu seçildi.

2 defa haftanın 11’ine seçildi

Ozan Kabak 4 haftası geride kalan Bundesliga’da Almanların ünlü spor gazetesi Kicker tarafından 2 defa haftanın 11’ine seçildi. Bu dönem 4 maçta da alana 11’de çıkan ve 90 dakika alanda kalan ulusal stoper Hoffenheim’ın Bochum’u 3-2 yendiği maçta attığı golle dikkat çekerek haftanın 11’ine girmişti.


5 milyon euro’ya Hoffenheim’a geldi

Geçen dönemi Premier Lig takımlarından Norwich City’de kiralık olarak geçiren ve istedği performansı sergileyemeyen Ozan Kabak yaz transfer devrinin başında 5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Hoffenheim’a transfer olmuştu. 22 yaşındaki oyuncuya şimdiye kadar toplamda 37 milyon euro bonservis bedeli ödendi.


Hoffenheim, Ozan’a güzel geldi

18 yaşında 11 milyon euro’ya Stuttgart’a transfer olan Ozan Kabak Schalke, Liverpool ve Norwich City’de istediği performansı alana yansıtamamıştı. Fakat yıldız futbolcu dönem başında transfer olduğu Hoffenheim’da dikkatleri üzerine çekiyor.