PKK’yı Avrupa besliyor

Avrupa’da yuvalanan PKK sempatizanları, Türkiye’nin terörle çabasına karşı hareketlerini arttırdı. Suriye’nin kuzeyine yeni harekat sinyalinin akabinde Fransa, Almanya, İtalya ve Yunanistan başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde PKK yanlısı hareketler düzenlendi. Avrupa’nın birçok noktasında eş vakitli yapılan aksiyonlarda, PKK paçavraları açılıp örgüt yanlısı sloganlar atıldı.

PKK YÜRÜYÜŞÜ

İtalya’nın başşehri Roma’da PKK’ya takviye yürüyüşü yapıldı. Aksiyona Palermo Belediye Lideri Leoluca Orlando da katıldı. İngiltere’nin başşehri Londra’daki PKK yürüyüşüne ise polis korteji eşlik etti. Yunanistan da PKK tertiplerine verdiği açık dayanakla öne çıkıyor. Ülkedeki Lavrion kampında, örgüt propagandası ve eleman temini faaliyeti yürütülüyor. PKK’lılar, bu hareketler için AB üyesi ülkelerden değerli maddi dayanak sağlıyor.

MİLYONLARCA EURO

PKK’ya STK kılıfıyla milyonlarca Euro yağdıran ülkelerin başında Fransa geliyor. Anayasayı Muhafaza Teşkilatı’nın 2021 Raporu’nda terör örgütü PKK’nın Avrupa’ya nasıl yayıldığı ortaya konuldu. Geçtiğimiz yıl Avrupa’da bağış ismi altında 30 milyon Euro toplayan PKK, bunun 16,7 milyon Euro’sunu Almanya’da elde etti.

İSVEÇ DESTEĞİ

Ülkedeki PKK destekçileri kamp düzenledi. PKK’nın Avrupa’da en aktif olduğu ülkelerden biri de NATO’ya girmek için kapımızda yatan İsveç. Kelamda STK ve medya kuruluşlarıyla Avrupa’da aktif faaliyet yürüten bu topluluklar, İsveç’teki mahallî idarelerden de bol ölçüde fon sağlıyor. Toplanan para PKK’ya gönderiliyor.

Teröristler Türkiye’ye ambargo istedi

Terör örgütü YPG/PKK yandaşları dün de İngiltere’nin başşehri Londra, Finlandiya’nın başşehri Helsinki ve İsveç’in başşehri Stockholm’de Türkiye aleyhine şov yaptı. Londra’da polis muhafazasındaki örgüt yandaşları, kendilerine reaksiyon gösteren bir Azerbaycan Türkü’ne saldırdı. Finlandiya parlamentosunun önünde toplanan terör yandaşları da NATO üyeliği konusunda Finlandiya’nın Türkiye’nin taleplerini kabul etmemesini istedi. PKK paçavraları açan teröristler parlamento önünde 2 saat şov yaptı. Stokholm’deki Norra Bantorget Meydanı’nda toplanan bir küme da İsveç’in Türkiye’ye silah ambargosu uygulaması için şov düzenledi. Burada da bebek katili Abdullah Öcalan’ın posterleri taşındı.