PlayStation, Savage Game Studios’u Satın Aldı

PlayStation Studios çatısı altına giren en son şirket Savage Game Studios oldu. Şirket konsol pazarında, bulutta, PC’de, sanal gerçeklikte ve TV’de zaten sağlam bir yere sahip. Eksik parça ise mobil pazardı ve bu yeni bir şirketin bünyeye katılmasındaki ana hedef olarak karşımıza çıkıyor.

Satın alma aynı zamanda mobil için ek oyun deneyimleri yaratmaya odaklanacak olan PlayStation Studios Mobile Division’ın doğmasına da yol açtı. Sony’nin PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst şunları söyledi: “Mobil oyun çalışmalarımız da benzer şekilde katkı sağlayacak, daha fazla insanın içeriğimizle etkileşim kurması için daha fazla yol sunacak ve PlayStation ve oyunlarımıza aşina olmayan yeni kitlelere ulaşmaya çalışacak. Savage Game Studios, konsol geliştirmemizden bağımsız olarak çalışacak ve yeni ve mevcut PlayStation IP’sine dayalı yenilikçi, hareket halindeyken deneyimlere odaklanacak yeni oluşturulan PlayStation Studios Mobil Bölümü’ne katılıyor.”

Sırada ne olduğu konusunda Hulst, Savage Game Studios’un zaten PlayStation markalı bir “AAA mobil canlı hizmet aksiyon oyunu” üzerinde çalıştığını doğruladı ancak henüz daha fazla ayrıntı açıklanmış değil.

Diğer taraftan PlayStation 5 fiyatlarına zam geldiğini de hatırlatalım.