Ruslar Ukrayna’da bir köyü vurdu

Rusya-Ukrayna savaşının devam ettiği Ukrayna’nın Kuşugum köyüne sabah erken saatlerinde Rus güçlerinin fırlattığı 4 füzenin isabet etmesi sonucu bir bayan hayatını kaybetti.

Sabah lokal saat 04.00 sularında düzenlenen füze taarruzları nedeniyle köydeki meskenler kısmen yıkıldı, patlamalar sonucu tarlalarda açılan derin kuyular da dikkati çekti.

Zaporijya Bölgesel Askeri Yönetimi Lideri Oleg Buryak, AA muhabirine, bu köye daha evvel de akın düzenlediğini lakin bu taarruzun daha güçlü olduğunu belirterek, “Füze atakları sonucu bir bayan hayatını kaybetti. Meskenler ağır hasar gördü” dedi.

Buryak, atakların ne tıp füzelerle yapıldığına dair şimdi kâfi bilgiye sahip olmadıklarını kaydederek, “Bu bahiste askeri uzmanlar çalışmalar yapıyor” diye konuştu.

Otizm hastası oğlu ile evdeyken bahçeye füze isabet etti

Köyde, Rus güçlerin fırlattığı füzelerin hasar verdiği meskenlerden birinin sahibi 50 yaşındaki Lyuba Belovodenko, gece şiddetli atakların meydana geldiğini söz etti.

Belovodenko, bahçelerine isabet eden füze nedeniyle yaşadıkları konutun kısmen yıkıldığını, bahçede birkaç metre derinlikte çukurun açıldığını lisana getirerek, “Saldırı sırasında konutta oğlum ile beraberdik. Oğlum otizm hastasıdır” biçiminde konuştu.

Birkaç patlama sesinin arka arda duyduğunu belirten Belovodenko, “İlk patlama saat 04.00 sularındaydı. O orta ben kalktım ve ikinci patlama meydana geldi. Yatak odasının pencereleri yıkıldı. Sonra üçüncü füze patladı biraz uzakta. Atak sonucu meskenin mutfağı yıkıldı. Meskenin çatısı toprakla kaplandı.” dedi.