‘Teknoloji ve İnovasyon Zirvesi’ için geri sayım başladı

Teknoloji, Ar-Ge ve inovasyon alanındaki kıymetli gelişmelerin paylaşılacağı ve projelerin sergileneceği aktifliğin üçüncü gününde YTÜ Yıldız Teknopark iştiraklerinden Yıldız Tekno GSYO ana sponsorluğunda “İnovasyonun Finansmanı Zirvesi” düzenlenecek.

Mimar ve Mühendisler Kümesi tarafından bu yıl birinci defa düzenlenecek “Euritech Avrasya Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Tepe ve Fuarı” için geri sayım başladı. 1-3 Haziran tarihlerinde Bilişim Vadisi’nde gerçekleşecek tepede teknoloji, Ar-Ge ve inovasyon alanındaki değerli gelişmeler paylaşılacak ve projeler sergilenecek.

Açılış konuşmalarının T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, Mimar ve Mühendisler Kümesi Lideri Bülent Şen tarafından gerçekleştirileceği doruğun ikinci gününde, T.C. Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Dış Ekonomik Bağlantılar Heyeti (DEİK) Lideri Nail Olpak, üçüncü gününde ise Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, SPK Lideri İbrahim Ömer Gönül ve YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman açılış konuşmalarını gerçekleştirecek.

Doruğun üçüncü gününde Yıldız Tekno GSYO ana sponsorluğunda düzenlenecek “İnovasyonun Finansmanı Zirvesi”nde; ‘İnovasyon ve Start-upların Finansmanı: Fikirleri Tesire Dönüştürmek’, ‘Girişimciler İçin Yeni Kuşak Finans Enstrümanı: Kitlesel Fonlama’ ve ‘Start-up Sırları: Uzaklara Gitmek İçin Finansman Sırları’ başlıklı paneller gerçekleşecek. Birinci oturumun başkanlığını Gazeteci Hakan Çelik’in üstleneceği İnovasyonun Finansmanı Doruğu kapsamındaki panellerde Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Ergin Kaya, İstanbul Portföy İdaresi Genel Müdürü Barış Hocaoğlu, Amaç GSYO Genel Müdürü Haluk Lap, Fongogo Kurucu Ortağı ve CEO’su Ali Çebi, Melek Yatırımcı Hande Enes üzere değerli isimler konuşmacı olarak yer alacak.

Euritech Avrasya Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Tepe ve Fuarı kapsamında ayrıyeten, Türkiye Sıhhat Enstitüleri Başkanlığı himayesinde ‘TÜSEB Future Health-Geleceğin Sıhhat Teknolojileri Tepe ve Fuarı’ organize edilecek ve ‘Sürdürülebilir Ulaşım: E-mobilite’ başlığı altında Elektrikli Ulaşım Araçları Hackleme Müsabakası düzenlenecek.