Ümniyani’de hortum paniği: Ne yapacaklarını şaşırdılar

Ümraniye Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde saat 18.00 sıralarında bir anda yol kenarında hortum çıktı. Araçlar ortasında çıkan hortum caddeden geçenler ortasında paniğe neden oldu. Hortum büyümeden kısa mühlet sonra yok oldu.


O anlar etraftakiler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenirken, 30 saniye süren hortum güvenlik kamerasına da yansıdı. İmajlarda, park halindeki araçların ortasında başlayan hortumun bir mühlet sonra şiddetini artırarak ilerlediği ve gözden kaybolduğu görüldü.

“BENİM DE HAYATIMDA BİRİNCİ SEFER BU TÜRLÜ BİR ŞEY GERÇEKLEŞTİ”

Hortumu gören motokurye Yener Polat, “Arkadaşlarla üç kişi burada oturuyorduk. Sohbet muhabbet ediyorduk. Kuryeyiz zati biz paket servisindeyiz. Ardımızda, şöyle ufaktan oluşmaya başladı. Sonra bir anda büyümeye başladı. Bağrışmalar falan oluşmaya başladı. İşte arkadaşlar falan burada bayanlar geçiyordu. Çığlık attılar. Bu türlü aslında 30-40 saniye kısa müddetli bir şey oldu. Benim de hayatımda birinci sefer bu türlü bir şey gerçekleşti. Başımızdan bu türlü ufak 30-40 saniyelik bir olay geçti. Bayağı bir havalanınca o taşlar bizim üzerimize, motorlarımıza, işte kasklarımıza ufaktan bir taşlar döküldü. Toz toprak oldu.  Aradaki araçların ortasında bayağı oluştu. Onlar tahminen ziyan görmüş olabilir de çok maddi hasar olduğunu sanmıyorum” dedi. 

KAYNAK: DHA