Uyuşturucu şebekesi çökertildi: 11 gözaltı

Aydın Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları Kuşadası ve Germencik ilçelerinde uyuşturucu satma ve kabahat sürece emeliyle kurulmuş çeteyi üç aylık takipten sonra çökertti. Operasyonda 11 kuşkulu yakalandı.

Jandarma grupları Kuşadası ve Germencik’te faaliyet gösteren bir hata şebekesiyle ilgili istihbarat edindikten sonra teknik ve fiziki takibe aldı. Üç ay boyunca teknik ve fiziki takip sonunda hata işlemek hedefiyle örgüt kurarak uyuşturucu unsur ticareti yapan 14 kuşkulu şahsa yönelik operasyon düzenledi.

Şüphelilerden 11’i gözaltına alınırken, 3 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Operasyon çerçevesinde şebeke üyelerinden uyuşturucu aldıkları belirlenen 27 uyuşturucu kullanıcısı hakkında da yasal süreç başlatıldı.

SİLAH VE UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin mesken ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2 kilo 210 gram metamfetamin, 272 gram kokain, uyuşturucu içiminde kullanılan aparatlar, 4 ruhsatsız tabanca,4 av tüfeği, bu silahlara ilişkin çok sayıda fişek ile uyuşturucu ticaretinden elde edildiği bedellendirilen yüklü ölçüde nakit para ele geçirildi. Gözaltındaki şüphelilerin sorgularının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edileceği öğrenildi.