Uzmanlara Nazaran Güneş Kremi Kullanmak Bu Çok Önemli Hastalıkların Riskini %40 Oranında Azaltıyor!

Bunun nedeni, vakit içinde maruz kalma nedeniyle oluşan kızarıklık ve yanıkların sıhhat için tehlikeli olabileceğini kanıtlayabilmesidir. Aslında, ultraviyole ışınlarının saldırganlığı nedeniyle dermiste epeyce travmatik tepkilere neden olabilirler. Bu kızarıklık, soyulma ve kabarcıkların melanom gelişimi için bir risk faktörü oluşturması şaşırtan değildir. Bilhassa yetişkinlerde.

Bu nedenle güneş kremi kullanmak cilt kanseri riskini azaltacaktır. Ayrıyeten, bu riski azaltmak için kimi kolay kurallara uyulmalıdır. Birincisi, aslında ömrün birinci yıllarından itibaren uygulanacak güneş gözetici kullanımıdır. Birtakım araştırmalara nazaran, bu âlâ alışkanlık en yaygın cilt kanseri olan melanom riskini kıymetli ölçüde azaltacaktır.

CİLDİ ULTRAVİYOLE IŞINLARINDAN KORUMAK İÇİN SEÇİLECEK KREMLER

Melanomlara ek olarak, cildi etkileyebilecek öbür malign tümörler de vardır: bazaliomlar ve skuamöz hücreli epitelyomalar. Bunlar da güneşe çok maruz kalma ile ilişkili olacaktır. Bu nedenle yanlışsız güneş kremlerini kullanmak nitekim çok değerli. Spesifik olarak, bir kremin güneş ışınlarını muhafaza özelliğinin müdafaa faktörü olarak isimlendirildiğini bilmek hoş. Detaylı olarak, bu gösterge B tipi ultraviyole ışınlarını bloke etme kabiliyetine atıfta bulunur. Fakat, UVA ışınlarıyla ilgili olarak, bugüne kadar onları sınıflandırmak için kozmik olarak tanınan bir sistem yoktur.

Müdafaa faktörlerinin nasıl çalıştığını bilmek değişiktir.15’e eşit bir Spf’ye müdafaa faktörüne sahip kremler UVB ışınlarının %93’ünü engelleyebilir. Fakat Spf 30’a sahip olanlar, %97’yi engelleyebilir. Bununla birlikte, 50’ye eşit yahut daha büyük müdafaalar bile, tüm UVB ışınlarını engelleyebilecek somut bir güneş gözetici eser yoktur.

Uzmanlara nazaran güneş kremi kullanmak cilt hasarı ve bu çok önemli hastalıkların riskini %40 oranında azaltacaktır.

GÜNEŞ KREMİ NASIL UYGULANIR?

Ek olarak, eserin yayılmadaki kıvamı ve kolaylığı ile ter ve suya karşı dayanıklılık da değerlidir. Bu nedenle uygun muhafaza için krem ​​2 yahut 3 yemek kaşığı ölçüsünde bol ölçüde uygulanmalıdır. Bu ölçü tüm bedeni korumak için önerilir. Bu nedenle su, ter ve kum yok edebileceğinden en az 2 saatte bir ve her banyodan sonra uygulamanın tekrarlanması tavsiye edilir.