Vakit zaman dağılmak olağan

Albümde Ezgi Aktan imzasını taşıyan yedi modül ile biri Mavi Işıklar müziği, başkası Cahit Berkay bestesi olmak üzere toplam dokuz müzik bulunuyor. Sanatçı, evvelki iki albümü “İyi Ki” ve “Gece”de olduğu üzere bu albümünde de özgün hali ve öykü anlatma biçimiyle kelam müellifliği ile yorumculuğundaki savını sürdürüyor.

Günümüzün süratli tüketim ve trendleri önceleyen sanat anlayışına rağmen, Ezgi Aktan yeni albümüyle “Ben buradayım” diyor, müzik dünyasında sağlam ve emin adımlarla ilerliyor. “Dağınık” albümü ile dinleyenlerine durup dinlenmenin, sükûnetin, birbirini ve en çok da kendini duymanın kıymetini hatırlatan müziklerini bir ortaya getiriyor. Kelam ve müziğini takımıyla birlikte ilmek ilmek işleyen sanatçı, albümü şöyle tanımlıyor: “Dağınık, vakit zaman dağılmanın ve hatta oradan oraya savrulmanın doğal olduğunu; bu nedenle paniklediğimizde en hoş yol göstericinin iç sesimiz olduğunu kendine mahsus üslubu ile bize hatırlatan bir albüm”

BUZLAR ÇÖZÜLMEDEN

Sanatçı, daha evvel “Buzlar Çözülmeden” isimli sinema için birebir isimle Cahit Berkay’ın bestelediği yapıta yazdığı sözlerle tekrar hayat verdi. Aktan, bu bestenin çocukluğundan beri onun için farklı bir yeri olduğunu ve düzenlenme biçimiyle de albümdeki başka müziklerden farklı olduğunu söz ediyor. Sanatkarın takım arkadaşlarıyla birlikte yaptığı bir prova sırasında doğaçlama biçimde düzenlediği modül, grubun kolektif üretimine işaret ediyor. Ezgi Aktan, bu büyülü tecrübesi his dünyasından süzerek bir çırpıda yazdığı kelamlar ile dinleyicisine aktarıyor ve sevgi dünyasının kapılarını onlara açıyor.