AKP’li Belediyede Zimmet Soruşturması: 9 Gözaltı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Muhasebe Strateji biriminde çalışan kadın memurun sahte evrak düzenleyerek yüklenici bir firmaya yaklaşık 4 yıldır para aktardığı bilgisi üzerine inceleme başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Soruşturma üzerine harekete geçen polis ekipleri 3’ü BUSKİ’de görevli, 9 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürerken soruşturma kapsamında gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş,, “Bahsi geçen olayda da konuyu öğrenmemle birlikte gerekli her türlü soruşturmanın başlatılması talimatını ben verdim. Yapılan ilk tahkikat neticesinde olayın nitelikli zimmet suçu olduğunu anladık ve hemen vakit geçirmeksizin adli makamlara suç duyurusunda bulunduk. Yani olayı öğrenmemiz, idari soruşturma başlatmamız ve adli makamlara intikal ettirmemiz toplam 2 gün sürmüş. 48 saat boyunca bütün arkadaşlar uyumadan inceleme yaptı” dedi.

‘3’Ü BELEDİYE PERSONELİ’

Şüphelilerin gözaltına alındığını ve soruşturmanın sürdüğünü belirten Aktaş, “Şimdi bu olayda kurum ve firmalar adına sahte imza ve kaşelerle, sahte evraklar düzenlenerek sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçu işlenmiş. Bunların sadece 3 tanesi belediye personeli diğerleri dışarıdan. Belediye görevlilerinden biri şüpheli diğer ikisi imza yetkisi olduğu için sorumlu. Olayın tüm yönleri ile açığa çıkartılması ve oluşan kamu zararının giderilmesi için ilgili tüm merciler gerekli çalışmaları yapmaktadırlar” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx