CZ’den Justin Sun’a FTX göndermesi

Binance CEO’su CZ, Huobi saldırısının ardından borsa danışmanı Justin Sun’a dikkat çekici bir göndermede bulundu. Kısa bir süre önce HTX ismini alan borsa ile ilgili paylaşımda bulunan CZ, “Borsanızı FTX olarak yeniden adlandırdıktan bir hafta sonra…” ifadelerini kullandı.

CZ’den esprili paylaşım

HTX kripto borsasının (eski ismiyle Huobi) uğradığı hacker saldırısı piyasada yankı uyandırdı. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ise sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. HTX danışmanı Justin Sun’a geçtiğimiz yıl batan FTX borsası ile ilgili gönderme yapan CZ, “Borsanızı FTX olarak yeniden adlandırdıktan bir hafta sonra… Şaka bir yana, güvenlik ekibimiz mümkün olan her durumda hacker fonlarının izlenmesine yardımcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Justin Sun’dan yanıt gecikmedi

CZ’nin bu esprili paylaşımına Justin Sun’dan yanıt gecikmedi. “H” harfinin Huobi’yi, “T” harfinin ise Tron’u temsil ettiğini söyleyen Sun, “FTX’e benzer olacağını hiç düşünmemiştim.” sözlerini kaydederek, “Güvenlik ve SAFU uzun vadeli bir çabadır ve kesinlikle çok çalışmaya devam edeceğiz!” dedi.

Milyon dolarlık saldırı

Huobi eski adıyla bilinen HTX borsası hacker saldırısına uğradı. Saldırıda 7,9 milyon dolarlık ETH kaybedildiği bildirildi. Justin Sun, tüm kayıpların borsa tarafından karşılandığını belirtirken, saldırıyı gerçekleştiren hacker’a varlıkların iadesi için 1 haftalık süre tanındığını duyurdu.

Öte yandan Huobi, 10. yıl dönümüne özel HTX adı altında yeniden hizmet vermeye başlamıştı. Borsa, sosyal medya hesaplarını ve topluluk platformlarını da bu yeni marka altında birleştirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx