Erdoğan Odatv haberini doğruladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “50+1 tartışmaları” ile ilgili hiçbir gazetecinin soru sormaması ve aynı dakikalarda Külliye’den “50+1” açıklamasının gelmesini Odatv gündeme getirmişti.

22 Kasım tarihli “Odatv noktayı koyuyor… ’50+1′ konusu kapandı… Erdoğan’a sorulmayan soru” başlıklı haberimizde, “Gazeteciler, Erdoğan’a Filistin meselesinden ekonomiye, yerel seçimden spora pek çok konuda soru soruldu. Erdoğan’a yalnız tek bir soru sorulmadı. O da “50+1” sorusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yüzde 50+1 şartı değişmeli” diyerek tartışmayı alevlendirmişti, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise bu tartışmayı “abes” olarak nitelendirmişti. Erdoğan’ın sözlerinin tüm haber sitelerinde yayınlandığı dakikalarda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum’dan “50+1′ temel norm” açıklaması geldi.” ifadelerine yer verilmişti.

Erdoğan bugünkü grup toplantısında şunları söyledi:

“Cumhur İttifakı ortağımız MHP ile görüşmelerimiz olumlu bir mecrada karşılıklı anlayış ve saygı ekseninde devam ediyor. Görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız, muhataplarıyla sürekli temas halinde. Biz de dün MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi Külliyemizde ağırladık. Kendisiyle oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Milli irade düşmanlarına karşı 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı, daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz. Gayemiz İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 5 yıldır hizmetsizlik girdabında boğulan şehirlerimizi gerçek belediyecilik ile tekrar buluşturmaktır. Grup toplantımızda ilan ettiğimiz “Yeniden İstanbul” bu mücadelenin parolalılarından biri olacaktır.” dedi.

Odatv noktayı koyuyor… ’50+1′ konusu kapandı… Erdoğan’a sorulmayan soruSiyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx