Kastamonu’da mide bulandıran anlar! Biriktirdiği eşyalar evi çöpe çevirdi

İHA

Cebrail Mahallesi’nde yaşayan 37 yaşındaki Yılmaz Has, satmak için evine eşya almaya başladı.

Has’ın biriktirdiği eşyalar bir süre sonra odalara sığmaz hale gelirken, bazı duyarlı vatandaşlar ise maddi durumu iyi olmadığı için yardımda bulunmak istedi.

Evin içerisinin çöplerle doldurulduğunu gören vatandaşlar, Kastamonu Belediyesi’ni arayarak çöplerin temizlenmesi için yardım istedi.

“İnşaatlarda iş verirlerse çalışıyorum”

Azdavay ilçesinden gelerek Kastamonu’ya yerleştiğini söyleyen Yılmaz Has, “Ben, 21 yıl boyunca Kastamonu’da kuaförlük yaptım. Kuaförlük işini bırakınca inşaat işine başladım. İnşaatlarda iş verirlerse çalışıyorum. Kuaför malzemelerini evime getirip bıraktım, devredemedim.

Diğer malzemeleri de eve getirdim, onları satmak için biriktirdim. Evimin düzeltilmesini, yaşanılacak hale getirilmesini, oturulacak hale getirilmesini çok isterim. Ben, kendim yemek yapabiliyorum. Yalnız yaşıyorum. Babamı iki yıl önce kaybettim, annem var ama o da yanımda yaşamıyor.” dedi.

Vatandaşlar, çöpler boşaltıldıktan sonra Yılmaz Has’ın evini, hayırseverlerlerin de yardımıyla yaşanabilir bir hale getirmek istediklerini ifade etti.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx