Nam Salan Analistler, Şimdi İzlenecek 6 Altcoin İsmi Verdi!

Altcoin piyasası haftanın çift haneli düşüşünü telafi etmekle meşgulken, kripto analistleri sıradaki fırsatlar için XRP, PEPE ve LINK grafiklerine göz atıyor…

Michaël van de Poppe, 2 altcoin için büyük çıkış gördü

XRP

Poppe, 10 Haziran’da yayınladığı YouTube videosunda, kısa vadede izlenecek birincil altcoin’ler olarak XRP ve Litecoin’i (LTC) vurguladı. Kripto analisti, XRP’nin fiyat yönü konusunda Ripple’ın devam eden SEC davasına işaret ediyor. XRP’nin haftalık grafiğine bakarak, fiyatı için olası bir çıkış senaryosu belirliyor. Poppe’ye göre XRP, 0,52 dolardaki direnç seviyesini aşarsa 1 dolara kadar yükselebilir. Analizlerine göre:

0,52 dolardaki direnci kırarsak, 0,75 dolara genişlemeye başlayabileceğimizi düşünüyorum, ancak büyük olasılıkla bir dolar veya daha fazlasına doğru genişlemeye başlayacağız. Bu direnç bölgesini kırmak için, pozisyon almak isteyeceğiniz yerdir.

Fiyat hareketinin potansiyel zaman çizelgesiyle ilgili olarak Poppe, beklenen senaryonun ortaya çıkmasının birkaç hafta sürebileceğinden bahsetti. Şu anda XRP, gün içi hafifçe toparlandığı 0,49 dolardan işlem görüyor.

Ek olarak analist, XRP ve Dogecoin (DOGE) arasındaki korelasyonu da vurguladı. XRP öngörüldüğü gibi performans gösterirse, dikkat çekici korelasyonu nedeniyle odağın Dogecoin’in de ivme kazanmasını bekliyor.

Litecoin (LTC)

Litecoin söz konusu olduğunda Poppe, Ağustos ayındaki halving’in fiyat hareketliliğine yol açmasını bekliyor. Ayrıca, son fiyat hareketlinin, LTC’nin “klasik bir yükselen üçgen yapısı” sergileyerek konsolidasyon aşamasından çıkmaya hazır olduğunu gösterdiğini belirtti. LTC şu anda 100 dolarda dirençle karşı karşıya. Buna göre Poppe, bu seviyeyi aşmanın 92 doları geri kazanmaya bağlı olacağından bahsetti. Ancak, piyasadaki potansiyel dalgalanma konusunda uyarıyor:

Klasik bir yükselen üçgen yapıya sahibiz, burada da bu direnci 100-105 dolar arasında yaşıyoruz. Eğer 92 dolar civarındaki seviyeyi temel alan yukarıyı kıracaksak, bir genişleme yapabiliriz.

Analist ayrıca Litecoin’in performansının Bitcoin hareketine yakından bağlı olduğunu da kaydetti. Tahminlerine göre, Bitcoin 26.500 dolara ulaşırsa, potansiyel olarak LTC için güç sağlayacak.

Ek olarak, LTC’nin yatırımcıların kar elde etmeyi düşünebilecekleri bir fiyat seviyesi olan en az 170 dolara yükselme potansiyeline sahip olduğunu tahmin etti. LTC şu anda 77,07 dolardan işlem görürken Poppe, 77,1 dolarlık fiyatın varlığı biriktirmek için bir fırsat sunduğunu öne sürdü.

Altcoin Sherpa, bu 4 coin için short fırsatlarını değerlendirdi

Render (RNDR)

Bir diğer analist Altcoin Sherpa, bazıları yükseliş olmak üzere 4 altcoin kısa vadeli fırsatları değerlendirdi. Kripto analisti, Render’ın (RNDR) son yükseliş trendinin şimdilik sona ermiş gibi göründüğünü söylüyor. Analizlerine göre, RNDR’nin son birkaç haftadaki anemik hacmi, yatırımcıların Ethereum ağında yürütülen projeye olan ilgisini kaybettiğini gösteriyor. Sıradaki fiyat hedefi olarak 1 doları belirliyor:

RNDR bence çok daha düşük fiyatlar beklediği için yorgun görünüyor. Short arıyorum… Son bir yorgunluk şınavını görebilirsiniz. Bence bu çok daha aşağılara iner. Zaman içinde 1 dolar veya daha düşük.”

https://twitter.com/AltcoinSherpa/status/1666807774314110976

BNB Coin (BNB)

Sherpa daha sonra BNB grafiğinde düşüş eğilimi gördüğünü paylaştı. Analist, BNB’nin hala yıllık aralığında işlem gördüğünü söylerken, yatırımcıların aşırı düşüş eğilimi gösterme konusunda iki kez düşünmeleri gerektiğini söylüyor:

Genel olarak BNB için gerçek bir trend değişikliği görmüyorum. Hala geçen yıl olduğu aralıkta ve bence 220-250 dolar civarında bir test geliyor. Binance’in iyi durumda olduğunu ve yakın gelecekte lider olacağını düşünüyorum… Bu nedenle short için iyi bir alan olduğunu düşünmüyorum. Sırada 300 dolara kadar bir hareket için beklerdim.

BNB şu anda 236.57 dolardan işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, dün Binance’de 57 dolara kadar düşüş gösterdi.

Chainlink (LINK)

Chainlink’e geçen Sherpa, fiyatın önemli bir destek seviyesine ulaşması durumunda kısa vadeli ralliyi ateşleyeceğini söylüyor.

LINK’in 5,50 dolar civarında sıçraması bekleniyor. Bu mevcut alan aynı zamanda bir destek seviyesidir, bu nedenle burada düşük seviyelere kadar olan herhangi bir yer destek için uygun görünüyor.

Pepe (PEPE)

Sherpa son olarak Pepe’nin (PEPE) mevcut fiyatından 2 kat yükselmeye hazır olduğunu söyledi. PEPE’nin destek ve direnç seviyelerini belirlemek için bir teknik analiz yöntemi olan Fibonacci düzeltme seviyelerini kullanan Sherpa, Pepe’nin 0,00000234 dolarlık bir fiyata, yani 0,50 Fibonacci seviyesine sıçrayacağını tahmin ediyor. Analizlerine göre:

Dün mevcut pozisyonuma daha fazla PEPE ekledim, sanırım bu eninde sonunda .50 fib’e hareket edecek, ancak daha düşük bir tepe yapacak (ve bu arada kar da alacağım). Hala bunun sonunda çok daha aşağı ineceğini düşünüyorum, ancak daha düşük bir yüksek/çıkış rallisi bana muhtemel görünüyor.

Son olarak Sherpa, Bitcoin’in haftalar boyunca 25.000 dolar bölgesinde dalgalanacağını tahmin etti. Lider kripto şu anda gün boyunca yatay hareket ettiği 25,769.35 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir