Nvidia RTX Remix eski oyunları modern hale getiriyor: Örnekler büyüleyici

Nvidia, uzun zamandır beklenen RTX Remix aracının beta sürümünü yayınladı. Bu yazılım özellikle modcular için tasarlanmış olmakla birlikte eski oyunlara ışın izleme ve yapay zeka ile ölçeklendirilmiş dokular eklemek için kullanılabiliyor. Şirket, sadece bir beta olmasına rağmen, aracın bir oyunu baştan sona yeniden düzenlemek için kullanılabileceğini söylüyor.

RTX Remix ile eski oyunlar hayat bulabilir

RTX Remix halihazırda indirilebilir durumdayken Nvidia, modcular ve geliştiricilerden gelecek geri bildirimler doğrultusunda yazılımı geliştirmeyi istiyor. Bununla birlikte RTX Remix ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Ancak yazılım her oyun ile uyumlu değil. Nvidia, aracın en iyi Call of Duty 2, Hitman 2 Silent Assassin, Garry’s Mod, Freedom Fighters, Need for Speed Underground 2 ve Vampire The Masquerade – Bloodlines gibi DirectX 8 ve 9 oyunlarında çalıştığını söylüyor. Uyumlu oyunların tam listesi modDB’nin web sitesinde mevcut.

Yazılım paketi, Nvidia tarafından ücretsiz bir DLC olan Portal with RTX remaster’ı ve modcu yapımı Portal Prelude RTX’i oluşturmak için zaten kullanıldı. Orbifold Studios da RTX Remix’i kullanarak Half-Life 2 RTX An RTX Remix Project’i geliştirdi; bu proje, ikonik oyunun topluluk odaklı bir yeniden düzenlemesi konumunda.

Açıkçası Nvidia, RTX Remix ile modcuların eline son derece detaylı ve derin bir yazılım paketi sunmuş diyebiliriz. Dolayısıyla topluluğun elinden çıkacak işler şimdiden merak uyandırıyor. Zira paylaşılan örnekler oldukça etkileyici.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx