Önce İzmir, sonra Urfa: KYK yurdunda öğrenciler asansörde mahsur kaldı

Aydın’da üniversite öğrencisi Zeren Ertaş’ın asansör faciasında yaşamını yitirmesinin ardından öğrenciler ülke genelinde KYK yurtlarında önlem alınmasını isterken kazalar devam ediyor.

İzmir’in Buca ilçesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı Gazi Ayşe Kız Yurdu’nda bir öğrencinin bulunduğu asansör beşinci kattan ikinci kata düştü.

Barınamıyoruz Hareketi, 45 dakika mahsur kalan öğrenci için itfaiyenin aranmasına müsaade edilmediğini belirtti.

İzmir’deki KYK yurdunun ardından Urfa’da Hacer Ana yurdunda öğrenciler asansörde mahsur kaldı. Öğrenciler 45 dakika boyunca müdahale edilmesini beklerken asansör içerisinde bir öğrenci baygınlık geçirdi.

Barınamıyoruz Hareketi’nin yaptığı paylaşımda, “Asansörde 45 dakika mahsur kalan arkadaşımız, yurt müdürüyle konuşmasının ardından bayıldı. Yarım saattir baygın olan arkadaşımıza revir olmadığı için ambulans gelene kadar müdahale yapılamadı” ifadelerine yer verdi.

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü’nde bulunan Hacer Ana Kız Yurdu’nda iki öğrenci yurt asansöründe mahsur kaldı. Asansör içerisinde video kaydı alan öğrenci, kendisinin ikinci kez asansörde kaldığını belirterek, “her KYK’da bunu yaşamak zorunda mıyız? Bu iş Böyle gitmez. Hep bozuluyor bu asansörler. Bu iş böyle bitmeyecek” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerim mahsur kalmasının ardından yurt öğrencileri son dönemde KYK yurtlarında yaşanan asansör facialarını protesto etti. Öğrenciler ‘Katil KYK’ sloganları atıyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx