Tevfik Göksu’dan ‘İmamoğlu’ iddiası: ‘Sen özgün bir projesin sen Cumhurbaşkanı olacaksın’ dediler bunu düşünüyordu

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, Haber Global canlı yayınında, İstanbul gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasının büyük bölümünde CHP yönetimindeki İBB’yi hedef alan Göksu, Ekrem İmamoğlu’nun bir yalancı olduğunu,

“İmamoğlu yalancı zaten. Biz yalan söylemeyi bilmiyoruz, diyorlar. Daha üç gün önce yalan söyledin, Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı oldu dedi. Silivri’de ne dedi, ey millet Meclis’i size Cumhur İttifakı aldı derlerse, onlara İBB Meclisi’ni gösterin diye, bakın nasıl tıkır tıkır işliyor, kendi kendini yalanladı.”

sözleriyle vurguladı.

“Teslim ettiğimizde 23 milyar borç 103 milyar oldu”

İstanbul’a hizmet etmek yerine cumhurbaşkanlığı seçimleri için şehir şehir propaganda yapan İBB Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu’na yüklenen Göksu,

“İstanbul ilk kez tarihinde borçlanamaz hale geldi. Teslim ettiğimizde 23 milyar borç 103 milyar oldu. İmamoğlu, İstanbul’u terk ederken 155 milyar lira borçla teslim edecek.”

diye konuştu.

“CHP bahar gelecek dedi o da gelmedi”

Hali hazırda İstanbul’u yönetemeyen bir belediye başkanı olduğunu belirten Göksu,

“2023 yılı bittiğinde İmamoğlu’nun toplam bütçesi 640 milyar lira olacak. İstanbul’da 640 milyarın nereye harcandığını gösteren bana bir yer gösterin. Toplu ulaşım mı dersiniz, deprem mi dersiniz, İmamoğlu ile bir mesafe kaydettik ama trafik yoğunluğunda 7. sıradan 1. sıraya çıktık. 2018 yılında trafikteki ortalama hızımız 33 km idi, şimdi 24 km. Her şeyde geriye gittik. Çevre, iklim, küresel ısınma, bahar gelmedi bu sene. CHP bahar gelecek dedi o da gelmedi.

” dedi.

“‘Sen özgün bir projesin sen Cumhurbaşkanı olacaksın’ dediler bunu düşünüyordu”

İmamoğlu’nun asıl amacının cumhurbaşkanı adayı olmak olduğunu belirten Göksu,

“Senin yerin orası değil sen özgün bir projesin, sen Cumhurbaşkanı olacaksın, dediler, bunu düşünüyordu.”

diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir